Odpowiedzi

2010-03-16T14:18:33+01:00
Nel nazywa się Rawlison. Ma 8 lat, jest Angielką. Jej tata - pan Rawlison - zajmuje się budową Kanału Sueskiego wraz z ojcem Stasia, panem Tarkowskim; jej matka zmarła, gdy dziewczynka miała 3 lata.
Nel ma jasne włosy, delikatne zarysy postaci. Jest małą osobą. Podczas wyprawy do puszczy, okazała się chorowitą osobą.
Jej najlepszym przyjacielem jest Polak, Staś Tarkowski. Ma on 14 lat. Kiedy mieszkali w Port - Saidzie, Staś uważał Nel za małe dziecko, jednak na pustyni troszczył się o nią bardzo, uznał nawet, że zachowuje się jak osoba co najmniej czternastoletnia. Kiedy dziewczynka i chłopiec wraz z ojcami wyjechali pod namioty, Nel od ojca Stasia dostała pięknego, wielkiego psa, którego nazwała Saba.
Dziewczynka bardzo kochała zwierzęta. Pewnego razu, gdy wędrowała ze Stasiem po puszczy napotkali słonia. Nel nie pozwoliła chłopcu go zabić, nazwała go King i codziennie przychodziła by go karmić. Gdy dziewczynka i Staś zostali porwani, poznali dwoje murzynów - Kalego i Meę. Nel była osobą towarzyską, lecz nie zawierała pochopnie nowych znajomości.
2010-03-16T14:46:03+01:00
Nel Rawlison jest drugoplanową bohaterką powieści H.Sienkiewicza w pustuni i w puszczy.Nel ma 8 lat, jasne włosy i zielone oczy. Jest ona angielką.Jej tata
jest jednym z dyrektorów kompani Kanału Sueskiego.
Jej stosunek do otoczenia jest dobry. Szanuje osoby starsze. Bardzo szanuje też Stasia do którego ma ogromne zaufanie.
Dziewczynka jest wrażliwa ,ciepła, bardzo dobra, szczera i wytrwała. O jej wytrwałości świadczy to że przeszła przez pustynie o braku sił i z wycięczenia.
Moim zdaniem Staś był prawdziwyn farciarzem że miał taką fajną przyjaciółkę. Nel jest postacią godną do naśladowania. Też bym chciała mieć taką przyjaćiółkę .
1 3 1