Odpowiedzi

2010-03-16T14:39:42+01:00
Abraham opuszcza swój kraj i swoją rodzinę, po to, aby zostać tułaczem w obcej sobie ... Abraham zdecydował się być pierwszym ogniwem, tym najtrudniejszym, ..
2010-03-16T14:39:50+01:00
Poniewaz ludzie zaczeli gnębic go i dlatego muiał opuścić swój kraj bynajmniej tak wyczytałem w internecie licze na naj
  • zazu
  • Rozwiązujący
2010-03-16T15:16:33+01:00
BÓG polecił Abrahamowi, by wspiął się na górę Moria i tam ofiarował swego syna na ofiarę całopalną. Pan wypróbował tam Abrahama przez najstraszniejszą próbę. Biorąc sobie Hagar za żonę, Abraham okazał brak zaufania w obietnice Boże. Gdyby cierpliwie czekał na wypełnienie obietnicy, w uznanym przez Boga czasie i sposobie, oraz nie dążył do tego, by samemu wypełnić wolę opatrzności, to nie zostałby poddany tej najbardziej tajemniczej próbie, jakiej kiedykolwiek został poddany człowiek.

Jednak teraz była przed nim próba, która sprawiła, że wszystkie inne jego utrapienia wydały się mało znaczące. Słowa polecenia wystarczyły, by udręczyć jego duszę i zadać mu najgłębszy ból. "Weź syna swego, jedynaka swego, Izaaka, którego miłujesz, i udaj się do kraju Moria, i złóż go tam w ofierze całopalnej na jednej z gór, o której ci powiem." Obciążona dusza wielokrotnie mówiła: "Och! mój synu, mój synu, gdyby Bóg zechciał przyjąć moje życie zamiast twojego; wtedy moje światło nie zgasłoby w ciemności." Abraham wstał przed świtem i gdy spojrzał na rozgwieżdżone niebiosa przypomniał sobie obietnicę, którą Bóg dał mu pięćdziesiąt lat wcześniej. "Spójrz ku niebu i policz gwiazdy, jeśli możesz je policzyć! I rzekł do niego: Tak liczne będzie potomstwo twoje." Teraz ten sam głos rozkazał mu zabić tego jedynego syna, poprzez którego miała wypełnić się ta obietnica.