Pomocy. prosze was o napisanie mi rozprawki z ,,Krzyżaków" a tematy są takie:
1.Czy po przeczytaniu ,,Krzyżaków" H.Sienkiewicza,możemy czuć dumę narodową,że jesteśmy Polakami?
2.Zbyszko z Bogdańca wzorem rycerza średniowiecznego?
3.Czy bitwę pod Grunwaldem,można by było nazwać Sądem Bożym?
4.Która panna dla rycerza,Danusia czy Jagienka?

Należy wybrać sobie jeden temat obojętnie który...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T15:02:18+01:00
Jest to 4 temat

Moim zdaniem lepszą kandydatką na żonę dla Zbyszka była Jagienka.Myślę tak , biorąc pod uwagę charakter, wygląd i styl życia dziewczyny.Rodzina Jagienki i stryj Zbyszka bardzo pragnęli ich ślubu, a młodzi znali się przeciez od dzieciństwa.
Jagienka to młoda i urodziwa kobieta. Zbyszko jak wiadomo, zawsze gdy ją widział, zachwycał się jej długimi ciemnymi włosami, rumianą i wesołą twarzą oraz smukłą sylwetką. Spotkała się również z uznaniem Cztana i Wilka, jej adortorów. Opat z Tulczy także ją miłował. W testamencie zapisał jej nawet dużą częśc swoich ziem. Denerwował się, kiedy Zbyszko nie doceniał uroków Jagienki. Która panna dla rycerza ? Oczywiście Jagienka.
Dziewczyna już za młodych lat zapozawała się z domowymi czynnościami, więc była dobrą gospodynią w Zgorzelicach i wsparciem swego ojca, Zycha. wiedziała też o różnych, naturalnych metodach leczenia ran. Zbyszko, gdyby ją poślubił, nie musiałby długo czekac na powrót do zdrowia. Ale żona to przecież nie tylko pomoc domowa czy słuzba. Jagienka nie tylko gospodarzyłaby w domu, ale również jeździłaby ze Zbyszkiem na różne wyprawy, a ponieważ dobrze jeździła konno, strzelała z kuszy i łuku, byłaby mu bardzo pomocna na polowaniach.
Zychówna to dziewczyna twarda, nieugięta, śmiała ,a równocześnie pełna kobiecego wdzięku.
Zbyszko potrzebował żony, która wspierałaby go duchowo, żyła podobnym tempem co on, była mu wierna. Nie chciał kobiety jako ozdoby. Jagienka własnie taka się urodziła. Delikatna, kobieca, kochajaca a zarazem zahartowana i nieustepliwa. Dziewczyna wymarzona, dla rycerza idealna.
Według mnie Jagienka i Zbyszko byliby szczęśliwą parą, która wspaniale rozumiałaby się i przy tym bardzo oraz bezgranicznie kochała.


Myślę że będzie dobrze .Podobne pisałam to 2 lata temu i dostałam 5 więc powinno byc OK. Rozprawaki wychodzą mi najlepiej ;)
Sory za literówki.. nie lubie klawiatur.
3 5 3