Mam to zadanie na jutro , a nie wiem jak to zrobić ;(
Proszę o Pomoc . Więcej niż 5 zdań . Proszę ;/;/;/

Napisz dlaczego twoja obecność lub nieobecność na niedzielne Mszy Świętej nie jest sprawą obojętną dla "zdrowia" Ciała Chrystusa - Kościoła .

3

Odpowiedzi

2010-03-16T14:57:19+01:00
Moja obecność jest bardzo ważna. Jesteśmy członkami jednego ciała - Ciała Chrystusa. Czy moglibyśmy normalnie funkcjonować bez jednego członka? Nie! Każdy palec, nawet najmniejszy u nogi jest potrzeby. Tak samo my jesteśmy, takim palcem, bez którego trudno żyć. Nasza obecność jest naprawdę obowiązkowa. Cała wspólnota Kościoła jest jednym ciałem, a każdy człowiek, jednym członkiem.
1 4 1
  • zazu
  • Rozwiązujący
2010-03-16T15:04:35+01:00
Wedlug 5 przykazan kościelnych w 1 mamy nakazane uczestniczyc we mszy swietej
obecnosc na mszy swietej zbliza nas do Pana Boga nasza dusza laczy
sie z Panem jezusem Bog nakazuje nam chodzic do kosciala jednoczyc sie z ludem Bozym ,nieobecnosc nas na mszy swietej odsuwa od kosciola i Pana Boga ,co jednoczy nas do grzechu .jako ludzie wierzacy nasza obecnosc w kosciele uspakaja nasza dusze i tym sposobem stajemy sie radosni i pogodni .w czasie mszy mozemy prosic o laski uswiecajace nasze sumienie sie oczyszcza ,podczas mszy mozemy przystapic do komuni swietej ktora to jednoczy nas z panem Bogiem a spowiedz oczyszcza nasze dusze od grzechu ,obecnosc z Panem bogiem daje nam wiare w zycie wiezne przez co stajemy sie zdrowi duchowo
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T15:05:23+01:00
Gdy nie ma nas na niedzielnej mszy swietej, nie spozywamy ciala Chrystusa. Oznacza to "szczerbek" na jego świetym ciele. Jezus jest jak przyjaciel- nalezy go odwiedzac, nie tylko gdy my go potrzebujemy, ale rowniez twedy gdy on potrzebuje nas. Gdy idziemy na niedzielna msze swieta i odwiedzamy go, jego zranione przez ludzi serce raduje sie nasza obecnoscia. Rozmowa z nim pomaga nie tylko nam samym, ale rowniez i jemu. Kosciol jest wspolnota ktora tworza poszczegolne jednostki, czyli wierzacy, jesli jednej z nich brakuje zostaje zniszczona cala konstrukcja.
2 1 2