Praca na 1,5 str.kartki formatu A4.
Napisze własne refleksje z rekolekcji (o czasie wielkiego postu , okresie wielkanocnym), co było dla mnie ważne?
na 22 Marca 2010r.(tylko prosze sensowne odpowiedzi a nie przepisane z neta bo do moderatora zgłosze!)

1

Odpowiedzi

2010-03-16T16:43:33+01:00
Rekolekcje odbywające się w naszej parafii, dały mi bardzo wiele do myślenia. Przez ten czas mogłam sobie wszystko dokładnie przemyśleć, przeanalizować swoje dotychczasowe życie.
Czas Wielkiego Postu, jest dla mnie czasem zupełnej zadumy,okazją do refleksji, nie wyobrażam sobie, aby w tak ważnym czasie mogłabym brać udział w hucznych zabawach i imprezach organizowanych przez znajomych. Przez cały ten okres uświadomiłam sobie jak łatwo jest przyczynić się do tego, aby Jezus Chrystus musiał jeszcze bardziej cierpieć i to przez nas samych i naszą niekiedy głupotę.
W czasie rekolekcji bardzo wiele rozmyślałam nad swoim życiem, a właściwie nad tym do czego dążę, co tak naprawdę jest celem w moim życiu oraz czy ten cel właściwie posiadam. W dzisiejszych czasach tak bardzo wiele młodych ludzi dopada tzw. kryzys wiary, który jest spowodowany wieloma czynnikami, wpływającymi na nasze życie, najczęściej wpływającymi zupełnie negatywnie. Okres Wielkiego Postu jest wręcz idealną okazją do tego, aby trochę porozmyślać i nawrócić się znów do wiary. Przecież Bóg tak naprawdę jest bardzo cierpliwy, kocha każde swoje dziecko, bez względu na to czy jest nieco zagubione, czy wiernie trwa przy Nim samym.


" Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja, miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie, mówi Pan..."


Jezus w każdej sytuacji powinien być naszą drogą, drogą którą za wszelką cenę chcemy dążyć. Czas Wielkiego Postu to, również dobra okazja do Sakramentu Pokuty, dzięki któremu moglibyśmy uwolnić się od niechcianego grzechu, który ciągle i nieustannie nie daje nam spokoju. Musimy zawsze pamiętać, że Pan Bóg ma dla nas plan i sami musimy wybrać do czego chcemy dążyć, czy do szczęścia bardziej ziemskiego, czy też może do tego wiecznego, które zaznać moglibyśmy tylko i wyłącznie poprzez nieskończone miłosierdzie Jezusa Chrystusa w niebie.
Jest bardzo wiele pytań na które tak naprawdę nie znamy odpowiedzi oraz sami nie potrafimy sobie ich wytłumaczyć, czy objaśnić. Na te wszystkie pytania, które tak bardzo nas ciekawią, może nam pomóc znaleźć odpowiedź nasza głęboka wiara, w samego Boga oraz jego ogromne miłosierdzie, które ukazuje nam każdego dnia naszego życia, powinniśmy w tym wszystkim pomagać mu przez nieustanną modlitwę i uczęszczanie do Kościoła, z własnej woli oczywiście.
Wielki Post dla każdego wierzącego człowieka powinien być okresem niezmiernie ważnym dla duszy jak i również serca, a nie tylko marnym czasem z kalendarza, który szybko przeminie nie wnosząc w nasze dotychczasowe życie zupełnie nic.
Cała nasza nieprzymuszona wiara w Boga Zbawcę jedynego powinna być dla nas ogromną nadzieją na o wiele, wiele lepsze jutro. Wielki Post daje nam okazję do uczestniczenia w pięknej, modlitwie liturgicznej , jaką są Gorzkie Żale, czy też Droga Krzyżowa. Zawsze powinniśmy pamiętać, iż Jezus jest dla nas przyjacielem, który chce dla nas jak najlepiej, chce przekazać nam swoją nieskończoną miłość, chce również nauczyć tego, aby w żadnym wypadku nie lękać się jego samego i wiary, którą tak od dawien dawna nam przekazuje.

" Nie bój się, wypłyń na głębie jest przy Tobie Chrystus..."
1 5 1