Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-25T22:59:07+01:00
"Troja" została nakręcona na podstawie "Illiady" Homera. Akcja dzieje się w czasach starożytnych.
Król Agamemnon podbił już wiele królestw. Jednak jego celem jest schowana za grubymi murami Troja. Jej król Priam dąży do pokoju z Grecją. Jednak jego wieloletnie wysiłki niweczy jego młodszy syn Parys, szaleńczo zakochany w pięknej Helenie pewnego wieczoru porywa ją ze Sparty. Dla Agamemnona jest to doskonały pretekst, aby wyruszyć do Troi ponieważ pod przykrywkę ma urażoną dumę brata - męża Heleny. Król zbiera pięćdzięciotysięczną armię i wyrusza pod mury Troi. Zabiera ze sobą również agresywnego Achillesa największego wojownika. Wkrótce z jego udziałem rozegra się największa bitwa w historii.

"Troja" nie była kolejnym kasowym hitem. Widocznie miała coś do przekazania swojej widowni. Pokazali tyciącom ludzi czym jest wojna.

Zdecydowanie najlepiej z całej obsady aktorskiej wypadł Eric Bana, grający księcia Troi Hektora. Za nim Peter O'Toole jak Priam, król Troi i Sean Bean jako Odyseusz. Po nich Brad Pitt(Achilles), a już daleko w tyle Orlando Bloom (Parys) i Diane Kruger (Helena). Pojawiło się wiele opinii, że nie dość, że aktorka nie pasuje do tej roli to jeszcze nie potrafiła w pełni oddać rozterek swojej bohaterki.
25 3 25