Potrzebuję informacji po polsku na temat UK: z jakich części się składa,jakie są stolice jak nazywają się flagi tych części, herbów,hymnu, pełnej nazwy, waluty,ważnych miast,zabytków, religii, ustroju poliycznego, głowy państwa, podstawowe wiadomości z zakresu historii, geografii, jedzenia, sklepów, muzyki, sławnyh osób i miejsc, Królowej i Premiera.
Proszę pomóżcie jutro mam konkurs i nie mam czasu szukać!!!!!!! ♥♥♥♥

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T15:44:04+01:00
Wielka Brytania (ang. United Kingdom[5]), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania, Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Guernsey, Jersey i Wyspa Man, posiadają odrębny status dependencji Korony brytyjskiej i nie wchodzą w skład Zjednoczonego Królestwa.

Terytoriami zależnymi Wielkiej Brytanii są: Akrotiri, Anguilla, Bermudy, Brytyjskie Terytorium Antarktyczne, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dhekelia, Kajmany, Falklandy, Georgia Południowa i Sandwich Południowy, Gibraltar, Montserrat, Pitcairn, Św. Helena, Turks i Caicos.

Wielka Brytania jest członkiem-założycielem Wspólnoty Narodów zrzeszającej byłe kolonie, dominia i inne posiadłości brytyjskie, wchodzi także w skład G8. Należy do Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której posiada prawo veta.

Wielka Brytania to jedno z głównych mocarstw obecnych czasów. Jej siły zbrojne stacjonują w 80 krajach świata (największe stałe garnizony są w Niemczech, na Cyprze, na Falklandach, w Gibraltarze i w Kanadzie). Wielka Brytania posiada również ok. 200 głowic atomowych. Kraj ten jest również zaliczany do najbardziej wpływowych w Unii Europejskiej.powinno być ok ;)


pozdrawiam i lecze na naj. xd w koncu pierwsza byłam xd ;*
3 5 3