Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T15:57:54+01:00
Andrzej Radek- wzór do naśladowania

W pierwszym argumencie podkreślam upór w dążeniu do celu Andrzeja. Nie miał pieniędzy, był biedny ale pragnął jednego- wiedzy. Nie poddał się. Wiedział, ze droga jaką będzie musiał przebyć będzie trudna i ciężka. Pisać i czytać nauczył go jego przyjaciel i korepetytor- Kawka.
W drugim argumencie zwracam szczególną uwagę na wytrwałość Andrzeja. Naukę w Klerykowskim gimnazjum musiał sobie opłacić sam. Pieniądze zarabiał ucząc dzieci, które wcale nie chciały być nauczone. Ale w ten sposób miał pieniądze, wyżywienie, i mieszkanie. Lekcje swoje odrabiał w nocy. Mimo tego wszystkiego Był bardzo dobrym uczniem.W szkole wyśmiewano się z niego. zarzucano mu, ze nosi stare wyniszczone ubrania. Ale też wytykano mu wiejską gwarę. Te wszystkie wyśmiewania puszczał mimo uszu. Jednak raz nie wytrzymał, sprowokowany uderzył ucznia. Później rzecz jasna bardzo tego żałował. Miał być wyrzucony ze szkoły, jednak z tej opresji uratował go Marcin Borowicz - jego pierwszy przyjaciel w nowej szkole.
Postać Andrzeja Radka jest wzorem dla naśladowania przez współczesna młodzież. Każdy z nas nie docenia tego co ma. Chcemy więcej i więcej . Andrzej Radek potrafił cieszyć się tym co ma, a jeśli czegoś bardzo chciał to dążył do tego z wszelkich sił. Powinniśmy brać z niego przykład.

Myślę, ze pomogłam, liczę na naj ;))
11 3 11