Potrzebuje bardzo duzo wiadomości na temat :
Subkultura TECHNO :)
Najlepiej jeszcze na dzis :
ubiór, poglądy, powody powstania itp.
Napisałam przykładową prace ale nie wiem czy ciekawi Was taka moja wypowiedz :)
Musze tą pracą zainteresować klase jutro :)
Czekam na waszą opinie i uwagi :)
Prace dołanczam jako załącznik wiec patrzcie na Nią:)
Bardzo dziekuje

1

Odpowiedzi

2010-03-16T16:11:44+01:00
Od czasu, gdy w naszym życiu zagościła technika.
Ogromny rozwój elektroniki i komputeryzacji, fascynacja kosmosem i jego dźwiękami oraz chęć emulowania elektronicznie dźwięków prawdziwych instrumentów, spowodowało rozwój techniki dążącej do jak najwierniejszego naśladownictwa.
Mimo iż nie udało się osiągnąć zamierzonego celu, to uzyskane w tym procesie brzmienia były tak interesujące, że zyskały sobie duże grono zwolenników, zarówno wśród muzyków, jak i odbiorców.
Zainteresowanie tymi dźwiękami wciąż wzrastało. Powstały pierwsze zespoły grające muzykę elektroniczną np. J.M. Jarre. Muzyka ta wciąż nie należała do popularnych, jednak dzięki pierwszym klawiszowym syntezatorom powoli stawała się zauważalna. Niektórzy próbowali naśladować Jarre'a, inni poszli w kierunku nowego elektronicznego Dance. Powstawały pierwsze zespoły syntezatorowe, np. KOTO, Laserdence i wiele, wiele innych. Ich muzyka to szeroko rozumiana obecnie el-muzyka.
Jednak KOTO w swoich poczynaniach szło dalej i swoimi rytmami zaczęło szokować. To nie był dance, ani el-music, ani rap. Okazało się, że na zachodzie zaczął krystalizować się nurt nowej muzyki, muzyki opartej na elektronicznych brzmieniach ale innych niż te znane, bez słów, bez melodii, posiadający głównie cyklicznie zmieniający się rytm ubarwiany perkusją nawiązującą do afrykańskich rytmów wprowadzających szamanów w modlitewny trans.
Wkrótce zafascynowanie syntetycznymi dźwiękami - technicznymi dźwiękami tak bardzo wzrosło, że grupki ludzi pochłoniętych tą muzyką zaczęły się łączyć i spotykać w klubach.
Tak w wielkim skrócie powstała subkultura T E C H N O.
1 5 1