Napisz rozprawkę na temat : 'Czy Jacek Soplica zasługuje na rehabilitacje ' . Rozprawka z elementami charakterystyki.

PROSZĘ NIE BIERZCIE Z INTERNETU (ja czytałam je więc będę wiedziała kto skopiował ) JAK BĘDZIE Z INTERNETU ZGŁOSZĘ JAKO SPAM !


Z góry dziękuje :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T16:21:12+01:00
Czy Jacek Soplica zasługuje na rehabilitację? W mojej pracy spróbuję udowodnić, że poprzez swoje czyny po zamordowaniu Stolnika na nią zasługuje.
Jako pierwszy argument za tym, że na nią zasługuje jest to, że strzelając do Stolnika był pod wpływem wielkiego smutku i żalu. Przyczyną tego było podanie mu czarnej polewki przez ojca jego ukochanej, Ewy.
Następnym argumentem może być to, że wbrew temu co Hrabiemu opowiadał Gerwazy, Soplica owego feralnego dnia nie był w komitywie z Moskalami. Wynika z tego, że nie zdradził swojej ojczyzny.
Jako następny posłuży mi fakt, że Jacek we wcieleniu księdza Robaka uratował m.in. życie Hrabiemu, Tadeuszowi, czyli swojemu synowi i obronił Gerwazego. Myślę, że jest to dostateczne poświęcenie z jego strony.
Jednak moim zdaniem najbardziej znaczącym faktem, jest to, że Stolnik przed śmiercią uczynił znak krzyża, tym samym dając znak, że przebacza Soplicy. Możemy domyślić się, że Stolnik zrozumiał jaką krzywdę mu wyrządził i do jakiego stanu doprowadził przez swoją pychę.
Myślę, że przedstawiłam wystarczająco dużo powodów do tego, aby powiedzieć, że Jacek Soplica zasługuje na rehabilitację.
50 1 50