Odpowiedzi

2010-03-17T12:17:51+01:00
Ponieważ przyjaciel może cie lubieć dla czegoś np komputera itd
6 1 6
2010-03-17T12:18:27+01:00
NA czym polega istota przyjazni wegług lisa i dlaczego posiadanie przyjaciela jest bardzo trudne?

Przyjaźń wymaga poświęcenia czasu przyjacielowi, i obdarowywanie go dobrocią i życzliwością, przyjaciela się kocha. Niestety dopóki Mały Książę nie spotkał lisa, spotkał ludzi którzy byli tak zajęci sobą ze nie mieli czasu dla niego.
Lis Nauczył Małego Księcia że na początku każde stworzenie na świecie trzeba oswoić. Na początku oswajania stworzenie będzie wyglądało tak samo jak inne, lecz kiedy się już je oswoi będzie one wyjątkowe. Lis pozwolił sie oswajać Małemu Księciu, Na początku chłopiec siadywał daleko od lisa, z czasem jednak mógł podchodzić coraz bliżej aż w końcu zwierzak został oswojony. Kiedy Chłopiec odchodził Lis Dał mu 2 rady:
1. Iż Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
2. Ze jest się odpowiedzialnym za to, co się oswoiło- wtedy chłopiec zrozumiał że jest odpowiedzialny za róże która została na jego planecie, bo jest jego przyjaciółką i on ją oswoił. Powinien się nią opiekować, a tym razem uważał że jest prożna, lecz dopiero na Ziemii zobaczył jak próżne potrafią być róże- które nie sa oswojone.


Posiadanie przyjaciela nie jest trudne, ale trzeba mieć dla niego dużo czasu bo go oswoić, i dużo by być odpowiedzialnym, za to co się oswoiło.
Musimy się z nim bawić, ufać mu, pomagać i opiekować się nim. Trzeba poświecac przyjacielowi Tyle czasu ile chcemy poświęcac sobie.4 5 4