Neurony - Wiem, że impuls biegnie od dendrytu do aksonu,ale jak jest neuron jednobiegunowy to on ma tylko jeden dendryt lub jeden akson, więc jak dendryt odbierze impuls i przekaże go do ciała neuronu, to co się z nim dalej dzieje jak nie ma aksonu, który go puści dalej? A jeśli jest jeden akson, to jaki impuls on przekazuje, jak żaden dendryt mu go nie doprowadził?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T19:03:41+01:00
Synapsy przewodzą impulsy na dwa sposoby. Pierwszy elektryczny: impulsy płyną przez nie dwukierunkowo; impulsy przeskakują z komórki na komórkę bezpośrednio; impulsy są przekazywane szybko. Drugi chemiczny: przewodzą impulsy w jednym kierunku, jest to zaleta, bo nie ma kolizji impulsu; impulsy są transportowane z komórki na komórkę przy pomocy mediatora; wykazuje opóźnienie, gdyż impulsy elektryczne , które płyną przez komórkę w miejscu szczeliny synaptycznej muszą zmienić sie na impulsy chemiczne , a te z kolei na elektryczne, a to trochę trwa.
Tak więc, neurony NIE MUSZĄ się łączyć żeby przekazywać impulsy, w przypadku braku połączenia wystepuje mediator. Mediator to związki chemiczne produkowane przez rybosomy.

powodzenia;]