1. Odszukaj informacje o Morzu Martwym. Porównaj warunki kąpieli w nim z warunkami kąpieli w Bałtyku.

2.Wyjaśnij dlaczego okręt wykonany m.in. z żelaza nie tonie??

3.Spróbuj przewidzieć czy ołowiany przedmiot będzie pływał w rtęci. Uzasadnij swój pogląd.

4.Oblicz wartość siły wyporu działającej na aluminiowy sześcian o boku 3cm całkowicie zanurzony w wodzie. Koniczne dane odszukaj w tablicach stałych fizycznych.

PROSZE NA DZISIAJ!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T17:27:14+01:00
Martwe Morze, Al-Bahr al-Majjit, Jam Hamelah - bezodpływowe jezioro w Izraelu i Jordanii, leżące 24 km na wschód od Jerozolimy w rowie tektonicznym Al-Ghaur, 372 m p.p.m., najgłębsza depresja na świecie (394 m p.p.m.). Powierzchnia 1010 km2, długość 75 km, największa szerokość 15 km, głębokość do 392 m.
Ok. 17 tys. lat temu poziom wody Martwego Morza był tak wysoki, że łączyło się ono z leżącym na północ Jeziorem Tyberiadzkim. Martwe Morze jest najbardziej zasolonym zbiornikiem wodnym na świecie - ok. 280‰, przy średnim zasoleniu 35‰. Wydobywana jest z niego sól potasowa.

źródło: http://portalwiedzy.onet.pl/16129,,,,martwe_morze,haslo.html

Różnica w kąpieli jest taka, że mocne zasolenie w Morzu Martwym powoduje, że człowiek, który nawet nie potrafi pływać będzie się unosił na powierzchni wody nic nie robią w tym celu, a w Bałtyku by mógł się utopić. Ogólnie woda w Bałtyku jest mniej słona, niż na morzu Martwym.

O wiele więcej informacji o Morzu Martwym jest na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Morze_Martwe
16 3 16