Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T17:45:12+01:00
Serce? Z pewnością jeden z istotniejszych narządów człowieka, co jednak ma do widzenia? Oczywiście patrzenie sercem jest przenośnią, a chodzi tutaj o zauważanie rzeczy głębszych, a nie pobieżnych, a taki właśnie obraz dają nam oczy.

Moją argumentację zacznę od typowego przykładu dotyczącego związku kobieta-mężczyzna. Z pewnością o wyborze partnera na początku decyduje tylko sfera fizyczna, stąd powołując się na wygląd zapoznajmy się z taką osobą, jednak dopiero patrzenie głębiej daje nam cały obraz takiej osoby. Wygląd jest tylko namiastką człowieka, opakowaniem, a patrzenie sercem pozwala nam zauważyć w człowieku to, co najlepsze - wnętrze.
Idąc dalej pozostajemy ciągle w sferze uczuć. Z pewnością ocenianie ludzi po pozorach jest wyrazem naszej niedoskonałości. Często skreślamy jakąś osobę tylko dlatego, że robi coś inaczej niż my, wygląda inaczej, słucha innej muzyki. Patrzenie głębiej pozwala nam stwierdzić, że to dobrze, iż są na tym świecie różni ludzie i musimy uszanować każdego, a co więcej starać się zrozumieć.
Kończąc moją argumentację przejdę do zachowań międzyludzkich. Nawet nie widzimy, jak prymitywni potrafimy być w stosunku do drugiej osoby, tylko dlatego, że patrząc na nią potrafimy stworzyć wyimaginowany problem i egzekwować nasze dziwne zachowania, przez co cierpią inni ludzie w społeczeństwie.