Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T17:43:22+01:00
Duchy wszelkich wigilii będą przenikały wszystkie moje czyny. Z pewnością nie zapomnę nauk, którą im zawdzięczam”. Kiedy starzec budzi się rankiem- stwierdza, że jest Boże Narodzenie. Z radości jest tak roztrzęsiony, że ma trudności z ubraniem się. Jego zachowanie diametralnie się zmienia- ze zgorzkniałego skąpca, którego życie wypełnia jedynie praca, staje się hojny, wrażliwy i przede wszystkim szczęśliwy. Cieszą go nawet drobiazgi. Spełnia pierwszy dobry uczynek- posyła pracownikowi ogromnego indyka. Następnie idzie na obiad do siostrzeńca i podnosi pensję kanceliście. Wspiera potrzebujących, których dotąd nie szanował. Rozpoczyna się nowy etap w jego życiu.
Ebenezer Scrooge to niezwykła kreacja literacka. Jego skąpstwo, postawa wobec życia i ludzi jest rzadko spotykana. Jednak w głębi duszy wcale taki nie jest. Wystarczyło pokazać mu obrazy z dzieciństwa, aby gorzko zapłakał nad losem opuszczonego przez wszystkich chłopca. Przyczyną jego samotności i nieszczęśliwego życia jest trudne dzieciństwo. Był wtedy niekochany i biedny. Gdy dorósł pragnął zdobyć majątek, gdyż uznał, że wtedy będzie szczęśliwy. Przekonał się przy pomocy duchów, że to nieprawda. Podziwiam go za to, że zmienił postępowanie.
1 1 1
2010-03-16T17:46:10+01:00
Scrooge po odwiedzinach 3 duchów zmienił się bardzo będąc mniej skąpy dla innych ludzi ,kiedyś na przykład na święta dla pracownika dal mu podwyżkę oraz dal pieniądze chłopcu aby kupił kurczaka i zaniósł kurczaka poszkodowanej rodzinie z synem kaleka

taki skrót chyba wystarczy i resztę możesz spisać se od mojego przedmówcy
1 1 1