Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T19:12:00+01:00
Sztuka jest jednym z najbardziej lubianych przedmiotów. Na sztuce rysujemy, malujemy ale także poznajemy historię związana z różnymi dziełami i budowlami, porównujemy je i staramy jak najlepiej poznać. Czy warto oglądać stare zamki, mosty, kaplice i kościoły? W mojej rozprawce postaram się udowodnić, że warto. Pomoże mi w tym parę argumentów.
Na początek trzeba wspomnieć, że oglądając zabytki możemy się wiele nauczyć. Poprzez oglądanie starych ścian poznajemy historię i kulturę danego społeczeństwa. Możemy zauważyć czym charakteryzowała się dana epoka i co dla niej było najważniejsze. Mówi się, że niektóre budowle mają duszę i tak tez jest w rzeczywistości. Z wieloma zamkami wiąże się jakaś legenda o nieszczęśliwej miłości lub dzielnym rycerzu. Szczególnie zalecam oglądanie zabytków wzrokowcom gdyż im w szczególności pomoże to w przyswojeniu materiału.
Poprzez oglądanie starych budowli podtrzymujemy wiedzę historyczną. Jeśli nie będziemy pilnie studiować historii to z pokoleniami ona zaniknie. Jest wielu ludzi którzy nie znają daty odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzież nie zdają sobie sprawy jak wiele osób oddało życie abyśmy byli wolni. Spacer po starych zamkach i opowieści o królach i rycerzach pomagają w przekazywaniu historii następnym pokoleniom.
Oglądanie zabytków wyostrza naszą wyobraźnie Poprzez zwiedzanie ruin i słuchanie przewodnika wyobrażamy sobie jak wyglądał zamek kilkadziesiąt lat temu. Pozwala nam to przenieść się w tamte czasy. Zastanawiamy się nad ubiorem mieszkańców, sposobem mówienia, posiłkami jakie były podawane a także wydawanymi balami.
Spacer po katedrze może działać uspokajająco i relaksująco. Podróżowanie sprzyja poznawaniu nowych ludzi i przeżywaniu ciekawych przygód. Jak już wcześniej wspomniałam poprzez zwiedzanie budowli uczymy się, rozwijamy i podtrzymujemy historię. Z takich właśnie przyczyn uważam iż warto jest oglądać budowle powstałe w różnych epokach.
10 5 10