Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T18:41:32+01:00
Z perspektywy Danusi:
Drogi pamiętniu.

Jest zima 1399r. Jestem taka rodosna majac w świadomości to, że juz jutro wyjde za mąż za Zbyszka. Bardzo cieszę sie, że księżna Anna Danuta nie jest temu przeciwna- przeciez jestem tak młoda. Mam nadzieję ze będzie nam się dobrze zyło. Księzna Anna Danuta kazała przyszykowac dla mnie sztywna biała sukienke i wianek z nieśmiertelników. (sa to złowróżne kwiaty smierci, ale zarazem jedyne jakie można znalesc w środku zimy w lesnym dworze.Boję sie załozyc ten winek,to jest złowróżne ale nie mam innego wyjścia). Zaślubiny będą bardzo skromne, odbyty w wielkiej tajemnicy w izbie mojego chorego Zbyszka.
Świadkami naszego sluby bedzie Księżna Anna Danuta i pan de Loche. Do dzis mam w pamięci jak poznałam sie ze Zbyszkiem. Odrazu go pokochałam. Smutno mi ze tatko nie będzie obecny na zaślubinach. Bardzo mi go brakuje lecz i tak wesoło mi ze juz niedługo bedę mężatką i to jeszcze mojego Zbyszka. Bardzo go kocham choc nie jestem jeszcze dorosla. Mam nadzieję ze wszystko wyjdzie po naszej mysli.
Danusia


Z perspektywy Zbyszka:
Drogi pamietniku:
Jest zima 1399r. Jestem jak radosny ze już niedługo będę mężem Danusi. Ona jest tak piękna. Bardzo ja kocham
Miło mi ze księżna Anna Danuta dała zgodę na moje zaślubiny z Danusią. Hlawa ubierze mnie w białą jakę i przykryje bogato zdobionym kilimkiem. cała uroczystośc odbedzie sie w wielkiej tajemnicy. ciekaw jestem jak księżna Anna Dauta każe obrac Danusie. napewno będzie wyglądac pięknie. Szkoda, ze ma wyjechac parę godz, po naszych zaśluninach. Napewno będziemy szczesliwym małżeństwem. Świadkami naszego sluby bedzie Księżna Anna Danuta i pan de Loche. Do dzis mam w pamięci jak ja poznałem. To była miłosc od pierwszego wejrzenia. Nie mogę sie doczekac tej chwili. Będę o nia dbał jak jescze zaden rycerz nie dbał o wybranke swego serca. Uratowała mi zycie- musze sie jej odwdzięczyc.
Mam nadzieję ze wszystko wyjdzie po naszej mysli.

Zbyszko
6 4 6