Przetłumaczy mi to ktoś prosze potrzebuje na jutro
Czść Aniu!
Piszę do ciebie ponieważ wczoraj niemogłam się dodzwonić do Ciebie.
Przeprzaszam za to że wczoraj niemogłyśmy się spodkać w ramach rewanżu chciałabym zaprosić Cię na obiad w piątek do restauracji ,,Karafka'' o godzinie 14.30.
Jeszcze niebyłaś w tej restauracji ale zapewniam,że wystruj jest niesamowity a jedzenie pyszne. W czasie posiłku można przy okazji posłuchać przyjemnej muzyki. Mam nadzieje, ze ci się spodoba i częsciej będziemy się tam spotykały. Aby się tam dostać musisz jechać ul. Warszawską obok sklepu z sukniami ślubnymi skręcić w prawo i dojechać do skrzyżowania gdzie po prawej stronie znajdować się będzie restauracja ,,Karafka'' . Gdybyś miała jakieś watpliwości bądz problemy z dojazdem zadzwoń.
Dozobaczenia

2

Odpowiedzi

2010-03-16T18:39:47+01:00
Hello Anna!
I am writing to you since yesterday I not-can get through to you. I apologise for the fact that yesterday we not-can meet as part of the revenge I would like to invite you to dinner on Friday for the restoration,, Karafka''at the 14.30 hour. You still not-bed in this restaurant but I assure, that upset out is remarkable and delicious food. During the meal it is possible by the way to listen to the pleasant music. I am having high hopes, around he will appeal to you and there we will more often meet. In order there to get you must go by the shop of wedding dresses to turn into the Warsaw Rd to the right and to reach the intersection where on the right-hand side the restaurant will be located,, Karafka''. If you had some doubts or problems with the journey call.
To seeing
2010-03-16T18:40:10+01:00
I am writing to you , becouse yesterday I could not get through to you. I apologise for the fact that yesterday we could'nt meet.In return I would like to invite you on Friday , at 14:30am for dinner to the restauration,, Karafka' '.
You haven't been in this restaurant before but I assure that the decor is incredible and there is delicious food. During the meal you can listen to the pleasant music. I am having h hopes and I wish that we will meet there more often . In order there to get you must go by the shop of wedding dresses then turn into the Warsaw Road to the right and to reach the intersection where on the right-hand you can see the restaurant ,, Karafka''. If you had some doubts or problems with the journey just call me.
See You Sonn
I looking forward to seeing You !