Sprawozdanie radiowe

zgodnie z tymi punktami:
-powitaj słuchaczy.
-podaj podstawowe informacje,napisz: jakie wydarzenie będziesz relacjonował, kto w nim uczestniczy, gdzie, kiedy i dlaczego się ono odbywa.
-przedstaw przebieg wydarzeń, zwracając również uwagę na emocje uczestników.
-możesz wprowadzić czas teraźniejszy dla ożywienia relacji, unaocznienia zdarzeń.
-pamiętaj o używaniu wyrazów bliskoznacznych i o wprowadzeniu różnorodnych typów zdań, aby relacja nie była monotonna.
-oceń wydarzenie.
-pożegnaj się ze słuchaczami.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T19:16:34+01:00
Witam państwa bardzo serdecznie. (Tutaj podaj swoje imie i nazwisko). Dzisiaj w studiu relacjonować będziemy na żywo walkę Polki Justyny Kowalczyk i Norweżki Marit Bjoergen o złoto w Vancouver. Są to bezkonkurencyjne faworytki tych mistrzostw olimpijskich dlatego też ich walka na pewno będzie bardzo zacięta.
Już w tej chwili widzimy wszystkie zawodniczki na starcie, słyszymy odliczanie do rozpoczęcia wyścigu i...... ruszyły!. Kowalczyk pewna siebie, ale Bjoergen nie daje za wygraną.
Na razie nic nie zapowiada, która z nich wygra, ponieważ długi dystans przed nimi do przemierzenia. W tym czasie zapraszam na utwór ..... w wykonaniu .... . No i wracamy do wyścigu. Jest już 7 minuta wyścigu, na razie prowadzi Norweżka, ale jeszcze wszystko może się zmienić.
Teraz w studiu gościmy byłą biegaczkę panią Emilię Nowak.
-Witam
-Dobry wieczór. Niech pani nam powie, jak długo trwała pani kariera?
-Około 5 lat. W tym czasie raz byłam na olimpiadzie, w której niestety nie udało mi się zająć znaczącego miejsca. Moja technika nie była tak dobrze udoskonalona jak Justyny. To były inne czasy, inne rozwinięcie technogii i wielu, wielu innych rzeczy.
-Myślę,że już czas na powrót do Vancouver. Justyna Kowalczyk objęła prowadzenbie, Bjoergen ma do niej 20 sekund straty. Teraz zapraszam państwa na cotygodniową audycję: z książką przez życie. Przypominam że dziś czyta Julia Kamińska książkę pt.: "Switch".
Wracamy w bardzo dobrym momencie. Justyna na ostatniej prostej teraz rozpoczyna sie ostateczne starcie. Justyna prowadzi, Marit ją dogania, Justyna, nie daj się! Proszę państwa co za napięcie! Taaaak! Justyna ułamkiem sekundy zdobywa złoto. Co za emocje. Na pewno był to niezapomniany moment w naszej historii.
Jest to najbardziej emocjonujące wydarzenie w życiu wielu z nas.
Dziś muszę się z państwem pożegnać, do zobaczenia jutro.

Mam nadzieję że pomogłam :)
1 5 1