Hejka ..
muszę mieć na jutro rozprawkę ..
pile
daje naj

tu masz 4 tematy do wyboru
~~ wszędzie dobrze ale w domu najlepiej
~~uczuciowość człowieka kształtuje się w domu
~~czy istnieje tzw. konflikt pokoleń?
~~czy cywilizacja może zagrozić rodzinie?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-16T18:56:20+01:00
Chyba każdy z nas zna powiedzenie ?Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej?. Chociaż pewnie nie każdy się z nim zgodzi. Jest wiele argumentów świadczących o tym, że jest ono prawdziwe, ale można znaleźć również te przeciw.
W domu czujemy się bezpiecznie i wiemy, że zawsze możemy do niego wrócić. W każdej chwili możemy liczyć na wsparcie i pomoc ze strony bliskich nam osób.
Moją wątpliwość budzi to, że nie zawsze dom musi się kojarzyć z czymś dobrym, niestety nie zawsze możemy ufać domownikom. Dość często dom kojarzy się ludziom z lękiem.
Jednak warto zauważyć, że dłuższy pobyt poza domem często wiąże się z tęsknotą, co świadczy o tym, że naprawdę kochamy to miejsce. Postaram się udowodnić to następującymi argumentami.
Zacznę od atmosfery, która panuje w domu, czyli od miłości i zrozumienia. Nawet, gdy jesteśmy, na przykład, na wymarzonym wyjeździe w góry to i tak nie czujemy się tak dobrze i swobodnie jak we własnym domu. Kolejnym argumentem, przemawiającym za słusznością tego twierdzenia jest to, że w domu czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Poczucie to wynika ze znajomości miejsca, w którym mieszkamy. To my decydujemy kto może się u nas w domu znaleźć, a kto nie jest tu mile widziany. Następną sprawą, którą poruszę jest tęsknota za miejscem, w którym mieszkamy. Świadczy ona o ogromnym znaczeniu domu dla człowieka. Tęsknota pojawia się za każdym razem, gdy opuszczamy nasz dom. Mimo tego, że w innym miejscu czujemy się dobrze i przyjemnie, w głębi duszy chcemy wrócić do naszych czterech kątów. Aby to osiągnąć, jesteśmy zdolni do wielu poświęceń. Przykładem takiej postawy może być bohater ?Odysei? ? Odyseusz, który 10 lat tułał się po świecie, w nadziei powrotu do swojego miejsca zamieszkania - Itaki. Tęsknił za domem przez całą swoją podróż. Włożony w nią wysiłek opłacił się ? Odyseusz dotarł do celu i znów był szczęśliwy. Ostatnią, chyba najważniejszą rzeczą, o której chcę powiedzieć jest rodzina. Dom zazwyczaj kojarzy nam się z rodziną ? z osobami bliskimi, dającymi nam pomoc i wsparcie ? to wśród nich dorastamy i uczymy się jak żyć. Na nich zawsze możemy liczyć.
Uważam, że poza przypadkami, w których dom kojarzy się z czymś złym i smutnym, powiedzenie ?Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? zostało przeze mnie udowodnione.
2 3 2