Odpowiedzi

2010-03-16T19:26:03+01:00
Agresja w szkołach to temat dość popularny i często poruszany wśród nauczycieli i wykładowców. Dlaczego jest tak drażliwy?
Po pierwsze- agresja to brak szacunku dla drugiej osoby. Jeśli nie szanujemy siebie nawzajem, jako ludzi równych sobie , zaczynają się konflikty. Drobne sprzeczki typu: Nadajesz się do kopania rowów, czy ośmieszanie publiczne wśród kolegów i koleżanek - to prowadzi do małych zmian w osobowości agresora i ofiary. Niektórzy pozostają bierni - wolą bezwiędnie chować głowę w piasek, nie potrafią powiedzieć nie. Wychodzi na to, że utożsamiają się ze złem i je akceptują, zezwalają na jego dalszy rozwój. Jeśli nikt nie pokaże odwagi - może wydarzyć się tragedia.
5 4 5
2010-03-16T19:35:07+01:00
Drogie koleżanki i koledzy chciałbym w moim przemówieniu poruszyć temat agresji w naszej szkole.Niestety dzieje się tak , że dochodzi do bójek między uczniami, kradzieży i innych złych rzeczy! Ostatnio nawet, pewien uczeń zgłosił dyrektorowi , że jedna "banda" ze szkoły znęca się nad nim słownie, a ostatnio ciagle mu dokucza we wszystkie inne sposoby. Jestem zdumiona , że w naszej szkole mogło do czegoś takiego mogła dojść! Przeciez nasza szkoła jest fantastyczna, niczego jej nie brakuje, jest tu wysoki poziom nauczania, a to wszytsko może zepsuć przemoc?!
Niestety to prawda.. Uczniowie będą przenosić się do innych szkół, w obawie przed swoimi prześladowcami i wtedy nasza szkoła nie będzie już taka bezpieczna jak kiedyś.. Musimy coś z tym zrobić! Zapobiegajmy przemocy! Reagujmy! Agresji, agresją nie da się zwalczyć, ale gdy ktoś nas zaczepia nie zwracajmy na niego uwagi, zgłośmy to nauczycielowi. Zapobiegajmy agresji!
4 3 4