Poznałaś sympatyczna koleżankę z Niemiec. Chciałabyś, żeby była jednym z twoich gości urodzinowych. Napisz zaproszenie w którym:
- podasz miejsce i termin przyjęcia urodzinowego
- zaproponujesz co najmniej tygodniowy, pobyt ponieważ chciałabyś żeby lepiej poznała okolicę, w której mieszkasz
- poprosisz o potwierdzenie uczestnictwa
- zapewnisz, że bardzo cieszysz się na jej wizytę


W jednym z czasopism przeczytałeś list 10- letniej dziewczynki zmuszonej przez rodziców do wielogodzinnej gry na pianinie. Napisz do redakcji czasopism list w którym,:
- zapytasz, czy podana historia jest autentyczna
- opiszesz swoje doświadczenia (lub doświadczenia swoich znajomych) z nauka gry na instrumencie
- wyrazisz swoją opinię na temat zaistniałej sytuacji
- wypowiesz się na temat wczesnego rozwijania uzdolnień

1

Odpowiedzi

2010-03-17T11:53:17+01:00
Cześć.
Mam nadzieję, że mnie pamiętasz...to ja Karolina. Poznałyśmy się w hotelu w Niemczech w którym mieszkałyśmy przez kilka dni. Niedługo są moje urodziny. Zaprosiłam dużo znajomych i chciałabym zaprosić także Ciebie. Wiem że mieszkasz daleko, ale gdybyś mogła przyjechać ja w zamian za to zapłaciłabym za twoją podróż. Moje urodziny będą za trzy tygodnie czyli 16 lipca, napisałam tak wcześnie żeby Cię uprzedzić i mam nadzieję że przyjedziesz. Bardzo ucieszyłabym się z Twojego przyjazdu. Zaplanowałam dla Ciebie całotygodniowy pobyt żebyś mogła lepiej poznać okolicę w której mieszkam i moich znajomych. Przyjęcie odbędzie się w wynajętym przez moją mamę klubie (tu jakaś nazwa) od godziny 20.00 do 6.40. Będzie świetna zabawa. Mam nadzieję, że przyjedziesz. Czekam.
P.S Gdybyś nie mogła przyjechać to napisz do mnie, ale i tak wiem, że przyjedziesz.
Pozdrawiam Karolina.