Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-16T23:23:17+01:00

Z racji tej,że bardzo cenię chińską filozofię , spstrzeganie świata oraz ludzi wybrałam do opisu :chińską medycyna naturalną.
Medycyna chińska liczy sobie ponad 5000 lat. Już w czasach dynastii SHANG stała na dość wysokim poziomie. Właśnie z tego okresu pochodzą znalezione podczas wykopalisk pierwsze igły do akupunktury.
Według medycyny chińskiej choroba stanowi tylko pewną manifestację stanu organizmu , jej przyczyna może znajdować się poza ciałem fizycznym.
Na zdrowie wpływa nie tylko sposób i jakość jedzenia, ale także sposób myślenia. Dobroć, miłość, życzliwość to kolejne punkty w dążeniu do osiągnięcia zdrowia.
Według Chińczyków leczenie ciała jest nierozerwalnie związane z leczeniem ducha.
W medycynie chińskiej zdiagnozowanie danej choroby polega na: obserwacji - cery, oczu, języka, paznokci, sposobu chodzenia, postawy, wyglądu wydalin i wydzielin; słuchaniu - dźwięku głosu; wąchaniu - oddechu, skóry; badaniu dotykiem - wilgotności skóry, siły i napięcia mięśni, zmian tętna.
Dlatego leczenie powinno być całościowe i dotyczyć wszystkich sfer - począwszy od emocjonalnej, która najbardziej oddziałuje na nasze ciało fizyczne. Nieprzypadkowo mówi się, że choroba powstaje najpierw w psychice.
- odrobione :)

7 5 7