Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T21:54:51+01:00
1.Ośrodkowy układ nerwowy składa się z mózgowia i rdzenia kręgowego. Zatem pełnią nadrzędne funkcje kontrolne względem pozostałych elementów układu nerwowego, który jest ostatecznym odbiorcą wszystkich impulsów nerwowych pochodzących z wnętrza organizmu i środowiska zewnętrznego. Mózgowie jest jednym z większych narządów ciała ludzkiego.

2.Ślimak znajduje się w uchu wewnętrznym. We wnętrzu kanału ślimakowego znajduje się właściwy narząd słuchu tzw. narząd spiralny. Jest on zbudowany i ułożony w rzędy wzdłuż kanału ślimakowego komórek podporowych i rozmieszczonych komórek włosowatych tzw, receptorów słuchu. Każda z komórek włosowatych jest zakończona rzęskami na których leży błona pokrywająca. Od komórek włosowatych zaś odchodzą neurony. Rzęski pocierają błonę, pobudzane są komórki włosowate i im niższy jest dźwięk tym odleglejsza komórka włosowata zostaje pobudzona.
3.Trzustka bierze udział w trawieniu, wytwarza enzymy: insulinę i glukagen- hormony dostające się do krwi i regulujące poziom cukru w organizmie. Przejadanie się zaburza te procesy.
10 4 10