Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T20:58:53+01:00
Ja moge napisac tylko pojedyncze zdania. zloz to sobie jakos.

W książce tej ukazano rzeczywistość. To jacy ludzie są... chciwi, bezlitośni, nie dostrzegają świata oprócz pracy i swoich zachcianek. Utwór ten powinien uświadomić nam jak sie zachowujemy. Powinniśmy dokładnie przemyślać swoje decyzje oraz nie zapominać o najważniejszych wartościach w życiu. Miłość, przyjaźń, zaufanie...- czasem to wszystko schodzi na dalszy plan choć powinno być najważniejsze.

Myślmy o innych, pomagajmy, bądźmy uprzejmi i optymistycznie nastawieni do świata ,a na pewno kiedyś zostanie to docenione.

Mały Książe podróżując po Ziemi spotkał zaledwie zwierzę i jednego człowieka z którymi mógłby się zaprzyjaźnić i mu zaufać. Był to latarnik oraz lis.Latarnik był człowiekiem który sumiennie wykonywał swoją pracę lecz miał marzenia które wiedział że nigdy się nie spełnią. Wiedział że ludzie dążą do władzy, pieniędzy i że nie spotka nikogo godnego uwagi.

Lis natomiast powiedział księciu jakże piękne i prawdziwe słowa : '' dobrze widzi się tylko sercem, to co piękne jest niewidoczne dla oczu''.
To hasło każe nam się zatrzymać. Pomyśleć czy warto zmieniać się czy pozostać sobą i skupić się co jest najważniejsze w życiu.

Bardzo często jest tak że zapomninamy o bliskich którxy oczekują od nas zrozumienia i wsparcia. Kiedy zobaczą że wogole nie jesteśmy nimi zainteresowani stracimy ich zaufanie.

A przecież zaufanie to fundament przyjaźni i wierości. Nie możemy zapomineć o tak ważnej rzeczy.

'' Mały Książę '' jest moją ulubioną książką. Jest idealnym odzwierciedleniem postawy ludzi na Ziemi. Czytając ją z pewnością wiele osób zastanowiało się co jest tak naprawdę ważne. Praca, pieniądze czy miłość i przyjaźń?
sory ze sie powtarzalo ale mam nadzieje ze pomoglam : )