Odpowiedzi

2010-03-16T20:53:39+01:00
Najlepiej mi wychodzą rozprawki, ale to troche by Ci miejsca zajęło miejsca, i nie podałeś na ile trzeba to napisać. Zrobie więc opis tej sytuacji :
Kazdy człowiek uważa sie za najmądrzejszego, słucha się właściwie tylko rodziny. Mysli jedynie o swoim życiu i o tym żeby jemu było jak najlepiej w życiu. Szlachta z powodu własnej chciwości, zrywa sejmy. Król nie ma prawa do rządzenia i jest jedynie postacią figuracyjną. Wokół nich są jedynie znajomi, otaczają się ludźmi, którzy nie znają sie na rządzeniu krajem, dltaego sytuacja w naszym kraju tak znacząco się pogorszyła. Liberum Veto jest używane w niewłaściwy sposob. Władza w państwie jest niepoporcjonalna, poniewaz wystarczy 1 sprzeciw zeby zerwać sejm, natomiast władca nie ma nic do powiedzenia.
Wydają Polskę w ręce wrogów, zawierają z nimi porozumienia, przez które tak naprawde dostają puste urzędy, a nie mają nadal żadnej władzy.

tekst da się ułożyć do obecnej sytuacji, ponieważ obecnie tak samo, poslowie walczą jedynie o swoje, a nie widzą potrzeby pomocy naszemu kraju w stabilnej sytuacji. Przez liczne kłotnie osłabiamy polskę, obecnie nie jesteśmy państwem jednolitym ;)