Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T21:14:24+01:00
Na ciała znajdujące się w powietrzu (ponad stałym gruntem) oddziałuje siła równa masie ciała oraz przyciągane siłą grawitacji (10m/s). Zawsze w spadku panuje Ruch Jednostajny Prostoliniowy(wszystko co się uniosło, Musi spaść), czyli założenie że po Wzniesieniu(Ruchu Jednostajnie Opóźnionym)-Osiągnięciu Zera w prędkości własnej, nastąpi spadek(pod wpływem masy własnej i sile grawitacji planety) z ruchem Jednostajnie przyspieszonym Prostoliniowym Gdy poprowadzisz spadek od pewnego punktu można opisać to na parę sposobów:
1. Gdy Podrzucisz pewien element o stałej masie porusza się ruchem jednostajnie opóźnionym(opóźnienie wywołane grawitacją i masą ciała) lecz po osiągnięciu Całkowitego Zera w Prędkości Ciało "zwraca się ku ziemi" z ruchem jednostajnie przyspieszonym prostoliniowym(zakładając że po drodze nie ma przeszkód i nie nastąpią zrywy wiatru ).
2. Gdy założymy z góry że ciało już znajduje się na pewnej wysokości a jego Vp(prędkość początkowa) jest równa zeru, nastąpi ruch jednostajny prostoliniowy z tych samych powodów co w 1 punkcie.
Dla ciekawostki powiem że ruchem jako mechanicznym przemieszczaniem się ciała jest Energia Kinetyczna(podam wzór jeśli potrzeba) a energią Wysokościową jest Energia Potencjalna(podam wzór jeśli potrzeba). Obydwie wartości są równe gdyż 1 można obliczyć wzorem 2.
To Tyle. Pozdrawiam Fizyków ;]
2 5 2