Napisz notatkę jak byś postąpił/a na miejscu apostoła Piotra.Chodzi tutaj o "Quo Vadis" czy na miejscu apostoła byście uciekali z Rzymu czy zostali wtedy kiedy była rzeź chrześcijan>
Proszę o odpowiedź...bardzo potrzebne:/
Z góry wielkie dzięki:]

3

Odpowiedzi

2010-03-16T21:23:06+01:00
Tak poniewaz sa tam zle warunki i byli wszyscy żle traktowani.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................
3 3 3
2010-03-16T21:26:35+01:00
Gdybym była na miejscu św. Piotra, zostałabym w Rzymie, pomimo rzezi chrześcijan. Postapiłabym tak, gdyż nie potrafiłabym zostawić tych wszystkich ludzi w zwątpieniu i niepewności ducha. Ktoś przeciez musiałby ich wspierać, a musiałby byc to ktoś o niesamowicie silnej i niezachwianej wierze, a taką osoba był własnie św. Piotr.

liczę na naj;)
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T21:29:41+01:00
Na miejscu Piotra apostoła zostałabym w Rzymie , ponieważ wierzę w Boga i uwierzyłabym również , że po śmierci będę mieć życie wieczne u boku samego Pana i wszystkich świętych . Pomyślałabym także , że umieram w słusznej sprawie . Bo w końcu chrześcijaństwo jest dla nas najważniejsza rzeczą . Jeśli już umrzeć , to z godnością i na oczach wszystkich . Jak prawdziwy świadek Pana Jezusa , a nie uciekać daleko , żeby nikt mnie nie znalazł i żeby nie dowiedział się , że jestem chrześcijaninem . Przecież wiara w Boga to nie powód do wstydu , ale do chluby .
Nie mogłabym także zostawić tych wszystkich ludzi w niepewności ducha . W końcu sam Pan Jezus wybrał św.Piotra na apostoła .
Widocznie chciał , aby szerzyli chrześcijaństwo , a przede wszystkim WIARĘ .


mOże być coś takiego ?
2 3 2