1)Kto jest narratorem "Boskiej Komedii"
2)Jaki świat jest opisany w tym dziele?
3) Wyjaśnij sens napisu witającego grzesznika na progu piekła
4)Skonfrontuj wizje Piekła u Dantego i krainy zmarłych w Eneidzie
5) Czemu Wergiliusz jest przewodnikiem po Piekle?

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-16T23:09:27+01:00
1,Narrator nie należy do świata przedstawionego i osobiście nie bierze udziału w wydarzeniach. W narrację wpleciona jest relacja jednego z naocznych świadków.


2,Osoba opowiadająca widzi świat z perspektywy nie osoby spoglądającej na całą akcję z góry lecz oczyma jednego z bohaterów akcji. Bohaterem tym jest sam autor.

tylko tyle wiem ;p
2 3 2
2010-03-16T23:21:56+01:00
Narratorem jest sam Dante.

Inspiracją do napisania tej komedii była miłość do Beatrycze i składa się na nią
Piekło, Czyściec i Raj czyli Niebo - to świat, w nim miłość jest grą która układa się w perypetie bohaterów kończy się tragicznie, a główni bohaterowie Tristan i Izolda wobec tej miłości są bezradni, bezsilni.

Napis u bram piekła który głosił, że z drogi, na którą Dante z Wergiliuszem weszli nie ma odwrotu i aby odkupić swą duszę muszą iść dalej.

Piekło Dantego stworzył upadły anioł- lucyfer ( złożone z 9 kręgów w kształcie stożka) było ono miejscem potępionych dusz. Na samym dole przebywali najwięksi zdrajcy, grzesznicy. Kraina zmarłych w Eneidzie - Troja - była krainą wiecznej szczęśliwości.

Wergiliusz jest przewodnikiem po Piekle przeprowadza Dantego przez Czyściec, aż do Nieba na prośbę Beatrycze, ponieważ symbolizował mądrość świata starożytnego, a dla samego Dantego był mistrzem.
1 5 1