Odpowiedzi

2010-03-16T22:53:16+01:00
W naszym codziennym życiu skala Ph ma duże znaczenie, np. w pożywieniu.
Pokarmy, które jemy i pijemy praktycznie codziennie (w tym owoce, warzywa) posiadają odczyn kwasowy (np. jabłko, pomidor, soki z kartonu). Spożywanie większej ilości płynów (np. wspomnianych soków) może doprowadzić do nad kwasowości żołądka. Pozbyć się go możemy np. żyjąc gumę, gdyż ma ona odczyn zasadowy i zobojętnia nam nadmiar kwasu. Leki dostępne w aptekach także w większości mają odczyn zasadowy.
Skala Ph jest również ważna w rolnictwie. Większość roślin lepiej rośnie na ziemi, która ma odczyn obojętny bądź zasadowy. Niestety, niekiedy się zdarza, że zmienia ma zbyt małe Ph. W takim przypadkach można posypać na ziemię np. wapno palone czy węglan wapnia, który zobojętni glebę.
Powiadają, że nie należy myć się mydłem. Dlaczego?
Mydło ma odczyn zasadowy, którzy sprzyja rozmnażaniu się flory bakteryjnej na skórze. Najlepiej używać specjalnych płynów do skóry zbliżonym do odczynu obojętnego.
Całe ciało człowieka to bardzo skomplikowany organizm. Powinniśmy starać się otrzymywać w naszym ciele odczyn obojętny, gdyż np. zakwaszenie organizmu może skutkować zmęczeniem, trądzikiem, załamaniem odporności a nawet do astmy.


Sama pisałam tą pracę. Nie jest skopiowana.
6 4 6