1.Napiszę list oficjalny do prezydenta, marszałka sejmu lub senatu, przewodniczącego Rady Europy o konieczności szanowania środowiska naturalnego.(1½ str. A4)
2.Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do stwierdzenia: Świat pozbawiony piękna ogrodów byłby uboższy. Posłuż się argumentami z literatury (Mały Książę) i sztuki (Tajemniczy ogród). (1½ str. A4)
nie może być z internetu !!
proszę o jak najszybsze odpowiedzi, z góry dziękuję

1

Odpowiedzi

2010-03-17T12:00:38+01:00
1.Napiszę list oficjalny do prezydenta, marszałka sejmu lub senatu, przewodniczącego Rady Europy o konieczności szanowania środowiska naturalnego.(1½ str. A4)Szanowny Panie Prezydencie
Piszę do Pana, Ponieważ ostatnio zauważyłam że w Polsce bardzo mało ludzi dba o swoje środowisko. A Przecież ono jest nam bardzo potrzebne do życia. Otóż bez niego nie mielibyśmy tlenu, który zawdzięczamy drzewom które są ścinane. Ludzie idąc ulicą wyrzucają papierki na ziemię, mijając przy tym mnóstwo koszy na śmieci. Inni znowu śmieci zamiast do koszy wywożą do lasu, gdzie znowu cierpią na tym drzewa, a co za tym nasze organizmy które są i tak zatruwane przez spaliny samochodowe, wielkie fabryki czy kopalnie.
Pisząc do Pana myślę że uda nam się razem zaprowadzić czystość w naszych miastach. W Polsce jest średnio 38 milionów ludzi wiec jeśli każdy człowiek wyzuci 5 papierków to na cały świat bezie ich aż 190 00000. Ale jeśli Każdy zamiast wyżucić postanowi zebrac choćby dwa papiórki idąc, do szkoły, pracy, na przystanek będzie o 76 milonów papierków mniej. Czy to nie robi wrażenia?
W szkołach coraz mniej już uczy się o dbanie o środowisko a przeciez nie możemy o tym zapomnieć, przeciez to że w Dzień Ziemii idziemy sprzątac papierki nic nie da ponieważ w ciągu następnego roku znowu uzbieramy tę sama ilośc papierków co pozbieraliśmy. Jeżeli kazdy człowiek chciałby uciąc chociaz 1 drzewo, to nie zostałoby ich duzo, ale jesli kazdy posadzi 1 drzewo to za ileś set lat będzie ich o bardzo dużo wiecej, i bdzie chronił tym nasza planetę.
Myslę Ze Szanowny Pan Prezydent Pomoże Dbac nam o nasze środowisko naprzykład wyda ustawę która będzie wyglądała mniej więcej tak:
"Jeżeli ktoś idąc ulicą wyzuci 1 papierek za karę będzie musiał ponieśc 10 innych, i Zostanie ukarany grzywną.
Jeżeli ktoś kto widział że dana osoba wyzuciła smieci, i nie upomni go zostanie ona ukarana tak samo jakby to ona sama zrobiła."

Proszę o Rozpatrzenie mojego listu Serdecznie Pozdrawiam.
Weronika
5 4 5