Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T09:46:35+01:00
Większość ludzi uważa, że najważniejsze w życiu są pieniądze i w celu ich zdobycia są gotowi na poświęcenie rodziny, przyjaciół i bliskich. Nie zgadzam sie z taką postawą życiową, ponieważ uważam że "nie wszystko, co w życiu ważne, da sie przeliczyć na pieniądze".
Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę może być postać z książki "opowieść wigilijna", Scrooge. Dla niego najważniesze były pieniądze. Z niczym innym się nie liczył. Widział tylko jeden cel w życiu, czyli pogoń za pieniędzmi. Lecz w życiu najważniejsza jest rodzina, dobre kontakty z ludźmi, przyjaźń i sympatia otoczenia.
Kolejnym argumentem może być to, iż za pieniądze właściwie mamy najwięcej, lecz bez nich też dalibyśmy radę. Da się żyć. Lecz ważniejsze od pieniędzy jest miłość, i wszytko co z tym związane. Za pieniądze nie kupiemy sobie przyjaciela.
Trzecim argumentem potwierdzającym jest to, iż pieniądze zdobyć nie jest łatwo, ale też nie jest trudno. Jak chcemy to je zdobędziemy. Większość ludzi dla pieniędzy zrobi praktycznie wszystko. Uważają, że pieniądze dadzą im szczęście. Że za nie można mieć wszytko. To jest wielką głuppotą ludzką. Pieniądze mogą dać na dużo rzeczy, ubrania, jedzenie i wiele innych. Lecz nie szata zdobi człowieka. To nie jest tak ważne, jak już wspominałam, jak rodzina, miłość, przyjaźń.
Myślę, iż powyższymi argumentami potwierdziłam słowa, że "nie wszystko co w życiu ważne, da się przeliczyć na pieniądze.