Odpowiedzi

2009-10-26T16:51:40+01:00
Np: bardzo zachecam do przeczytania tej ksiazki poniewaz ma ona bardzo gleboka tresz oraz dobrze sie ja czyta
7 1 7
2009-10-26T16:52:52+01:00
Cześć!

Postanowiłam napisać do Ciebie list, aby zachęcić Cię do przeczytania książki c. collodiego pt. "Pinokio". Tę lekturę niedawno omawialiśmy.

Najbardziej podobał mi się rozdział, w którym Pinokio dostaje od Ogniojada Pięć złotych monet, ale zamiast zanieść je ojcu, idzie z Lisem i Kotem na Pole Cudów. Wtedy zostaje okradziony.

Tę lekturę szybko się czyta, ponieważ przygody drewnianego pajaca są bardzo ciekawe, niektóre z nich są fantastyczne a inne realistyczne

Książka Collodiego uczy, że nie wolno być łatwowiernym i naiwnym, trzeba kochać i szanować swoich rodziców i tego, że nie można kłamać.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu mojego listu przeczytasz również baśń, o której krótko opowiedziałam.

Pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę.
6 4 6
2009-10-26T16:54:38+01:00

Moim skromnym zdaniem chciałabym zachęcić do obejrzenia filmu pt;,,Galerianki'' .Film ten ukazuje obraz specyficznego kręgu młodziezy polskiej .Do wyżej wspomnianego kręgu należa trzy młode dziewczyny ,które zarabiają na swoje przyjemności ,poprzez uprawianie seksu. Namawiaja one inna ,spokojna ,cicha normalna dziewczyne aby i ona sprobowała takiego zycia.Dziewczyna ta nabiera się na puste opowiastki swoich koleżanek doprowadzając do tragedii swojego przyjaciela,który umiera. Film ten pokazuje ,jak łatwo popełnić błąd w życiu .Jest on idealna okazja do reflekcji i przemyslen na temat wartosci ludzkiego życia ,oraz przede wszystkim godności człowieka .Myslę ,że powinna obejrzeć go polska młodzież .
7 2 7