Oto fakty, które będą stanowić wsporniki szkieletu konstrukcyjnego twojego felietonu.
-Stary człowiek trzyma w jednej ręce recepte,a drugą wyciąga do przechodniów w prośbie o jałmużnę.
-Chłopcy wymuszają na młodszym koledze,by oddał im pieniądze, i kupują za nie buły i słodycze.
-Szczęśliwy gracz na loterii rozdaje banknoty biednym i bezdomnym.
-Mąż korzysta z usług adokata,po którym się spodziewa, że ułatwi mu wykręcenie się od obowiązku zapewnienia środków do życia dzieciom i porzuconej byłej żonie.
Zaprojektuj i napisz tekst,nie zapominając,aby połączyć jego poszczególne części.Jaki element może na pierwszy rzut oka odgrywać rolę motywu spajającego?Felieton trzeba także jakoś zatytułować.Może po prostu- "Pieniądze"?
Bardzo proszę o pilną pomoc. Z góry dzięki. ;]

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T12:40:00+01:00
Jak się zachowam w takiej sytuacji?-to pytanie stawiamy sobie nie raz,gdy przechodząc obok drugiego człowieka,który prosi o jałmużnę.Wielu z nas odwraca głowę w drygą stronę,i obojętnie przechodzi,a przecież tak niewiele trzeba,by sprawić drugiemu radość,sprawić,że przyniesiemy ulgę w cierpieniu.Jak wielkie zdziwienie panuje wśród ludzi,którzy spotkawszy drugiego człowieka,otrzymują od niego pieniądze za nic-wielu po prostu "pukną się w głowę",i powiedzą,że jest chory.Lecz druga grupa ludzi to ci,którzy jak sępy rzucą sie na łatwą zdobycz.
Bardzo złym przykładem jest wymuszanie od młodszych i słabszych pieniędzy na swoje widzi mi się,zaś człowiek który próbuje wykręcić się od niesienia pomocy,zapewnienia środków materialnych dla swojej rodziny,zasługuje na potępienie.
Każdy z nas powinien w swym postępowaniu i zachowaniu znaleźć odrobinę dobrej woli,spróbować pomóc drugiemu człowiekowi,a wtedy napewno poczujemy się lepiej,poczujemy się ludźmi wartościowymi,którzy spełniają ważny obowiązek wobec drugiego człowieka.
1 5 1