Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T15:00:13+01:00
( Głupio mi pisać w Twoim imieniu, ponieważ każdy ma inny system wartości. Jednak spróbuję coś napisać, jeśli będziesz się z tym zgadzać, to cieszę się, że mogłam pomóc ;) ).

* Każdy z nas jest inny. Każdy kocha, robi i lubi coś innego. " Dobro", zapewne będzie dla każdego znaczyło coś innego. Dla mnie najlepszym przykładem najwyższego dobra jest Jezus. Któż inny oddał za mnie życie? Kto inny cierpiał i doświadczył nieopisanej męki, abym mógł/ mogła normalnie żyć?
To właśnie On jest dla mnie najwyższym dobrem.

* Największe zło wśród młodzieży, to jak sądzę niezliczone pokusy, które nam towarzyszą. Papierosy, alkohol, narkotyki- nie łatwo jest powiedzieć ' nie', kiedy wszyscy mówią ' tak '.

* Szkoła uczy szacunku, wspierania się, radzenia sobie z problemami i integracji w grupie.

proszę ;)
2010-03-17T15:02:02+01:00
Co jest dla mnie największym dobrem? Oczywiście to, że mam obok siebie kochającą mnie rodzinę, wiem że w każdej chwili-nawet bardzo trudnej mogę na kogoś liczyć, to że wierze w siebie do końca i nigdy się nie poddaje.
Co stanowi największe zło w życiu młodzieży?
Myślę, że największe zło w życiu młodzieży stanowi przemoc oraz różnego rodzaju uzależnienia, które mogą doprowadzić nawet do śmierci.
Jakich wartości uczy szkoła?
Mnie się wydaje, że szkoła uczy przede wszystkim pokory do innych ludzi oraz szacunku wobec innych.