Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-04-19T19:52:07+02:00
Dzieci często nie jeżdżą na wycieczki szkolne z różnych powodów. W rodzinie jest trudna sytuacja materialna, lub rodzice nie chcą, aby jego podopieczny oddalał się zbyt daleko od niego. Dzieci, które nie jeżdżą na wycieczki, nie opuszczają domu nie maja okazji poznać nwych miejsc, ludzi, kultur. W mojej rozprawce postaram się udowodnić słuszność, że dzieci powinny brać udział w różnych wyjazdach.

Rodzice często mówią, że nie mają pieniędzy, żyją z dnia na dzień, brakuje im na chleb, dlatego wycieczka ich syna, czy córki jest niemożliwa. Jednak często są w błędzie, ponieważ są organizacje i ludzie, którzy chętnie pomogą i sfinansują taką wycieczkę. Trzeba tylko się o to postarać, ale to już należy do rodziców. To od nich zależy czy ich dziecko wezmie udział w szkolnej kolonii.

Kolejnym argumentem może być świadomość, że dziecko wyjeżdżając poza dom może poznać inne miasta, kraje, ludzi, kulturę, może poszerzać swoje horyzonty, wzbogacać swój język. Również podczas takich wypraw młodzi ludzie uczą się samodzielności, smakują życia.

Trzecim argumentem przepowiadającym za wysyłaniem dzieci na szkolne wycieczki, jest ich uszczęśliwianie. Dziecko jest zadowolne, kiedy może tak jak jego rówieśnicy zwiedzać inne miejsca. Dla rodziców szczęście dziecka powinno być najważniejsze bez względu na wszystko. Szkolne wycieczki są bardzo popularne, ponieważ można sie oderwać od szkolnej rzeczywistości, nauki.

Myślę, że poprzez moje argumenty uświadomiłem, jak bardzo szkolne wyjazdy wpływają na dziecko i na jego szczęście. powinno się wysyłać swoich milusińskich na różnej wyjazdy, kolonie, ponieważ poprzez nie nasze dziecko nauczy się czegoś nowego, zacznie poznawać otaczający go świat.4 4 4