Napisz charakterystyke Jezusa Chrystusa -według planu
1.Przestawienie postaci (imie,czas zycia,wiek,miejsce zamieszkania,rodzina)
2.Opis postaci(od sylwetki do opisu twarzy)
3.Charakter i uosobienie(2,3 cechy poparte dowodami zwiazanymi z zyciem jezusa),zainteresowania
4.Stosuinek do innych ludzi.Stosunki innych do Jezusa.
5.Ocena postaci
Daje naj ;)

2

Odpowiedzi

2010-03-17T16:11:44+01:00
Jezus Chrystus to według wiary chrześcijańskiej syn Boga . Jego ziemskimi rodzicami byli Maryja i Józef . Urodził się w Betlejem , jednak całe swoje dzieciństwo spędził w Nazaret .

Swe dorosłe życie poświęcił nauczaniu .Słowa kierował głównie do Żydów . Mówił o nadejściu Boga i nawoływał do poprawy życia . Jako wyśmienity mówca potrafił trafić do serc ludzkich na przykład słowami ośmiu błogosławieństw , dziesięciu przykazań bożych czy licznych przypowieści . Krytykował w nich najgorsze cechy ludzkiego charakteru i żądał nawrócenia . Głosił , że należy żyć zgodnie z przykazaniami bożymi i tym samym z własnym sumieniem . Przekonywał , że to ludzie tworzą królestwo niebieskie , ale tylko ludzie dobrego serca . Ponieważ nauczał ciekawie i przekonywująco , zgromadził wokół siebie wielu słuchaczy . Z nich powołał dwunastu apostołów , którzy byli jego głównymi uczniami .

Jezus to postać tajemnicza , gdyż pomimo tego , iż był człowiekiem wykształconym , umiał pisać i czytać , władał dwoma językami aramejskim i greckim , nie spisał swoich nauk . Zrobili to czterej ewangeliści .

Uważany był za człowieka wszechwiedzącego , potrafił czytać w ludzkich myślach , czego przykładem jest rozmowa z Samarytanką . Był też wszechmogący , gdyż zamieniał wodę w wino i pomnażał chleb .

Społeczeństwo uważało Go za króla królów , a swoim zachowaniem utwierdzał ich w tej wierze . Jego otwarcie głoszone poglądy i odważne zachowanie w obliczu śmierci zyskało uznanie wśród wiernych .

Jezus pozostał do dzisiaj symbolem Kościoła . Jego poglądy są przekazywane z pokolenia na pokolenie i nigdy nie przestaną być aktualne . Uważam więc , że jest On najlepszym przykładem do naśladowania , a Jego nauki potrafią zmienić świat na lepszy .

53 4 53
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T16:23:44+01:00
Osoba, którą przedstawię ma na imię Jezus. Urodził się ok. 8-4r.p.n.e. Dożył wieku 33 lat. Urodził się w Betlejem. Nie mieszkał nigdzie na stałe, jednak zmarł w Jerozolimie. Jego matka miała na imię Maria, a opiekun Józef. Jego ojcem jest Bóg.
Jezus miał męską sylwetkę. Nosił strój adekwatny do jego czasów, czyli coś w rodzaju męskiej sukni. Na nogach zaś miał sandały. Jego twarz była owalna, o męskich rysach. Miał górną wargę niego mniejszą od dolnej. Hodował zarost, w postaci średniej długości brody. Jego no był prosty. Oczy koloru piwnego, lub innego ciemnego odcienia. Brwi wygięte w identyczne, łagodna łuki. Cera jakby mocno opalona. Włosy nosił rozpuszczone, miały one średnią długość.
Jezus Chrystus był osobą niezwykłą. Był pełen przeciwieństw. Potrafił być niezwykle wrażliwy i kochający, na przykład wówczas, gdy brał dzieci na swoje kolana. Jednak był również skory do wielkiego gniewu, jak wtedy, gdy wypędził kupców ze świątyni. Niezmienne było jednak to, iż był osobą niezwykle inteligentną. Przejawiało się to wówczas, gdy nauczał ludzi. Jego największym celem było nawrócenie jak największej liczby ludzi i zbawienie ludzkości poprzez własną śmierć. Można powiedział, że było to swojego rodzaju zainteresowanie.
Jezus nikogo nie przekreślał. Przyszedł przecież na świat dla wszystkich ludzi, bez względu na to, kim byli, lub kim są. W jego oczach wszyscy byli równi. Tak samo traktował nierządnicę, jak i kapłana. Jednak nie wszyscy ludzie odnosili się do niego przyjaźnie. Wiele z nich nie uważało go za Syna Bożego, a za kłamcę.
W moich oczach Jezus Chrystus był jedną z najbardziej wartościowych- jeśli nie najbardziej wartościową- w całej historii ludzkości. To dzięki niemu mamy szansę na zbawienie. Nie wahał się oddać nawet własnego życia, aby nas wyratować z sideł grzechu. Za to należy mu się wieczna chwała i uwielbienie.
24 2 24