Odpowiedzi

2010-03-17T16:15:57+01:00
Janina Krechowicz, potocznie zwana Kreską, to jedna z głównych postaci powieści Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole". Dziewczyna mieszkała razem z dziadkiem - profesorem Dmuchawcem w Poznaniu, a jej rodzice byli internowani przez władze. Zarabiała szyciem.
Kreska była delikatnym, miłym i zbzikowanym stworzeniem o zielono-burych oczach z długimi rzęsami oraz burych włosach obsmyczonych na Izabelę Trojanowską. Nosiła własnoręcznie uszyte, zbyt duże ubrania wraz z dodatkami np. szalikami lub torebkami. Mimo, że wygląd bohaterki był zabawny i wywoływał poruszenie na ulicy dziewczyna wyglądała bardzo stylowo i pociągająco.
Janka była bardzo pomocna, troskliwa i samodzielna, potwierdzał to fakt, iż sama opiekowała się chorym dziadkiem, przed szkołą szykowała mu śniadanie, podawała leki i nic nie cieszyło jej tak, jak uśmiech na jego ustach. Dziewczyna sympatyczna, życzliwa, uprzejma i pozytywnie nastawiona do ludzi. Inteligentna i błyskotliwa dziewczyna miała problem jedynie z matematyką, która sprawiała jej niemały kłopot. Dumna i honorowa zawsze umiała zachowywać się odpowiednio do sytuacji, ale okazała się też spontaniczna i romantyczna, czego na początku nikt nie zauważał.Ta postać potajemnie podkochiwała się w Maćku Ogorzałce, który na początku nie był nią zachwycony, uważał ją za zbyt rzeczową i odpychająco życzliwą, ale z biegiem czasu zmienił zdanie i odwzajemnił jej uczucie.
Według mnie Kreska była pozytywną postacią o wielu atutach, przyjacielska i wesoła miała bogate wnętrze i wielu przyjaciół. Myślę, że wiele osób powinno brać z niej przykład i mimo, że czasem wydawała się trochę dziwna bardzo chętnie poznałabym taką osobę jak ona i się z nią zaprzyjaźniła.
40 3 40