Odpowiedzi

2010-03-17T16:36:47+01:00
Dokonano zmian terytorialnych i ustrojowych:
- powołano związek Niemiecki
- połączono Belgię i Holandię w Królestwo Niderlandów
- odtworzono państwo Kościelne
- połączono Neapol i Sycylię
- z Krakowa i okolic utworzona Rzeczpospolitą Krakowską

Myślę, że pomogłam ;))
5 2 5
2010-03-17T16:37:57+01:00
1. Przyczymy zwołania kongresu w Wiedniu
Zacznijmy od tego że farfocel Napoleon po swoim turne po Europie zmienił kontynent całkowicie i kiedy abdykował trza było jakoś posprzątać ten burdel. Do łba cesarza Austryjackiego wpadła myśl żeby zrobić bibę dla wszystkich przedstawicieli Europy i tam omócić wszystkie ******ły. No i tak zrobić wszyscy się zjechali do Wiednia i zaczeło się balowanie .W przerwie na vódę głowy państw kumali jak ma wyglądać Europa .Przedstawiciele największych państw mieli szczególne względy u Franciszka (organizatora) .Dostawali laski z największymi cycami .No i tak w ogóle tylko ci najważniejsi podejmowali decyzje.

2.Państwa podejmujące decyzje na kongresie :Austria ,Rosja ,Prusy ,Anglia ,Francja

3.Zasady którymi kierowano się przy podejmowaniu decyzji
a) Zasada legitymizmu : Nie można było usuwać władców państw z dynastii. Trzeba przywrócić władców których Napoleon wy***ał.

b)Zasada restauracji :Była podobna do tej wyżej ztym że mówiła jeszcze o przywracaniu systemów prawnych które były pozmieniane .Kurde ten Napoleon wszystko s******lił.

c)zasada równowagi europejskiej : Jeden kraj nie może osiągnąć wyższości nad innymi (np :militarnie). Starano się dzielić tak wpływy aby nie było jakiegoś kraju który miałby uprzywilejowaną sytuację.

Wielka piątka przestrzegała dwóch pierwszych zasad na tyle ile i się to opłacało natomiast 3 zasada była przestrzegana rygorystycznie .
1 3 1