Odpowiedzi

2010-03-17T17:15:15+01:00
Znane powiedzenia głoszą że sąsiad to najlepszy przyjaciel. Bohaterowie "Zemsty" gdy ich poznajemy zapewne są innego zdania, lecz w zakończeniu wszyscy są już szczęśliwi. Czytając utwór można wysunąć wniosek że obydwaj bohaterowie są postaciami negatywnymi. Lecz zakończenie ukazuje ich pozytywne strony.
Moim zdaniem lepszym sąsiadem jest Cześnik Raptusiewicz i postaram się ukazać jego zalety następującymi argumentami.
Po pierwsze, to on wyciągną rękę na zgodę poprzez przeszkadzanie w remoncie muru. Ten pozornie negatywny ruch objawia jego chęć pogodzenia się Milczkiem, gdyż pokazuje że przeszkadza mu owa budowla oddzielająca go od sąsiada, który z kolei chce się od niego odgrodzić. Był to jakby pierwszy gest pojednania który nie został odpowiednio odebrany przez Rejenta.
Jak wiadomo osoby wykształcone są zadufane, egoistyczne i zamknięte na znaczną przez nich uważaną za wręcz głupią część świata, uważają się za lepszych od tej niewykształconej części społeczeństwa. Natomiast Raptusiewicz nie należy do takich osób, jest on mizernie wykształcony i mówi potocznym językiem.
Cześnik nie jest też zamożny, jest wręcz biedny, żyje u bratanicy która go utrzymuje. Dla wielu osób było by to poczytane za wadę, lecz dla mnie staje się on dzięki temu znacznie bliższy niż Milczek ponieważ on jest wręcz bogaczem, a w obecnych czasach, szczególnie w dobie kryzysu stawia go nad wszystkimi co pogłębia dystans dzielący mnie od niego.
Cześnik łatwo unosi się gniewem, lecz też szybko się uspokaja. Rejent natomiast niema skrupułów i kieruje nim egoizm w bardzo szerokim pojęciu. Jest bardzo mściwy, a szczęście kogokolwiek z jemu bliskich osób przestaje być ważne gdy chce się zemścić na biednym sąsiedzie. Za wszelką cenę stara się znieważać Cześnika.
Reasumując moim zdaniem dużo lepszym sąsiadem jest Cześnik Raptusiewicz. Wcale nie oznacza to że jest dobrym sąsiadem o którym każdy by marzył. Natomiast stwierdzam że jest on bliższą mi osobą niż Rejent Milczek, co robi z niego znacznie bardziej pożądanego sąsiada.
35 4 35
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T17:53:43+01:00
Bardziej wolałbym mieć za sąsiada Cześnika Raptusiewicza ponieważ ma on ogromne poczucie humoru co sprawiają, że jest mi bliższy i mógłbym się z nim zaprzyjaźnić. Nieraz człowiekowi jest potrzebne odrobina uśmiechu poniewaz minuta szczerego śmiechu wydłuża żywotność o niecałe czterdzieścipięć minut. Z tego można wywnioskować iż sąsiad wydłuży mi życie. Słyszałam że mój potencjalny sąsiad miał dobre stosunki z innymi i cieszył się uznaniem jako Dobra Polska Szlachta. Wnioskując wierzę że nie będzie między nami sąsiedzkich sprzeczeń. Cześnik był to wysoki, raczej tęgi, sporej postury mężczyzna więc daje mi to gwarancje ochrony przed różnymi zagrożeniami. Cześnik był przy tym człowiekiem bardzo otwartym i szczerym, nie chował swoich uczuć, mówił każdemu prosto z mostu, co o nim myśli więc mam pewność że nie usłuszę o niego żadnej obelgi za plecami. Jest głośny, żywy i bardzo porywczy co gwarntuje mi niesamowitą zabawę do białego rana i co najważniejsze nigdy nie będę się nudzić bo biesiada z sąsiadami jest najurozmaitsza. Reasumując myślę że Cześnik Raptusiewicz był by najlepszym sąsiadem z którym mogłabym się nawet zaprzyjażnić.
31 4 31