Dlaczego spalanie nazywamy reakcja chemiczną?
Siatka południków i równolezników nrysowana na globusie nazywa sie siatka...............Ta sama siatka przeniesiona na płaszczyzn nazywa się siatką........
Na sawanie wystepuja dwie pory roku......i..... Typową roślinnośćią dla sawany sa.......Dzewa rosną szadko,sa to głownie wymień 2......Bogactwo traw sprzyja rozwojowi zwierza......takich jak np wymien 4 .....Na te zwierzeta plują.........3 gatynku wymienic..JEST TO BARDZOPILNE PROSZE O SZYBKIE I DOBRE ROZWIAZANIE

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • kunc
  • Początkujący
2010-03-18T14:44:02+01:00
Spalanie nazywamy reakcja chemiczna gdyż podczas reakcji paliwa i utleniacza wydzielone zostaje ciepło i światło. Paliwa i utleniacze mogą występować w trzech stanach skupienia: gazowym, ciekłym i stałym.
Siatka południków i równolezników nrysowana na globusie nazywa sie siatka GEOGRAFICZNA Ta sama siatka przeniesiona na płaszczyzn nazywa się siatką KARTOGRAFICZNĄ.
Na sawanie wystepuja dwie pory rokU SUCHA i DESZCZOWA. Typową roślinnośćią dla sawany sa TRAWY. Dzewa rosną szadko,sa to głownie wymień AKACJE, BAOBABY. Bogactwo traw sprzyja rozwojowi zwierzat ROŚLINOŻERNYCH, takich jak np SŁONIE ZEBRY ŻYRAFY NOSOROŻCE. Na te zwierzeta plują LWY LAMPARTY GEPARDY.