Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T17:07:53+01:00
Nie jestem pewien twierdzeniu „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Dlatego, postaram się przedstawić argumenty i kontrargumenty tego powiedzenia.Dla większości ludzi dom to zwykle pomieszczenie, budynek, miejsce gdzie można odpocząć, ukryć się przed światem i niebezpieczeństwami. Dobrze to przedstawia nam tekst Olgi Tokarczuk „Czas domu”. W dzisiejszych czasach człowiek jest pochłonięty pracą i zarabianiem pieniędzy. Człowiek dąży do tego, aby ich dom był najlepiej wyposażony, by wzbudzał zazdrość innych. Jednak zapominają o najważniejszych elementach domu.
Tym elementem jest rodzina, miłość, wzajemna pomoc i to, aby człowiek czuł się szczęśliwy. W dzisiejszych czasach zdarza się, że ludzie zamożni, którzy posiadają piękne mieszkania a także rezydencje, czują się samotni, zagubieni, brak im domowego ciepła. Jednak jest pewny problem, który psuje kontakt między rodziną. Tym problemem jest telewizja. Rodzina, która ogląda jakiś program nie rozmawia ze sobą, nie dzieli się swoją opinią, swoimi poglądami. Świetnie nam to przedstawia tekst Ludwika Jerzego Kerna pt: „Śmierć w kręgu rodziny”.
Dla niektórych ludzi dom to ojczyzna. Większość ludzi, którzy wyjeżdżają za granice do pracy tęsknią za ojczyzną. Jednak są tacy ludzie, którzy nie chcą się przyznawać do naszego narodu ze względu na politykę jaką pełnią urzędnicy. Polityka nie jest jedynym problemem w Polsce. Innymi problemami mogą być np: napady, porachunki gangsterów itp.
Większość dzieci są bite przez swoich rodziców. Dziecko, które jest ofiarą, nie ma nic do powiedzenia. Moje zdanie najlepiej potwierdzi powiedzenie: „dzieci i ryby głosu nie mają”.
Mój argument potwierdza tekst Christiane F. „złe wspomnienia”.
Analizując wszystkie argumenty i kontrargumenty stwierdziłem, że w domu wcale nie czujemy się najlepiej niż w inn