Odpowiedzi

2010-03-17T17:22:26+01:00
A)historia romea i julii jest tragiczna ale i równocześnie szczęśliwa.Ich miłość była niedorzeczna w stosunku do rodzin z których pochodzili.Jednak miłość może pokonać wszelakie granice ich miłość została przedstawiona z najgorszej strony , ponieważ gdyby wszystko zdążyło na czas spotkali by się i żyli ze sobą.
b)scenerie i kompozycje nie są neutralne.bardzo dobrze wykazują sytuacje jaka się za chwile stanie.Wyznanie miłości dzieci dwóch znienawidzonych rodów było przeprowadzone w bardzo romantycznej kompozycji.
c)Kochankowie wyrażają swoje uczucia na początku w sposób niepewny ,ponieważ nie wiedzieli co mają ze sobą zrobić gdyż ich rodziny były ze sobą pokłócone.Później ich miłość pięknieje ale nie mogą się ze sobą spotykać w publicznych miejscach.Aż w końcu dochodzi do tragedii-niewinnej śmierć obydwóch kochanków.
d)Romeo i Julia są zwani tragicznymi kochankami nie była pełna .Nie mogli się nią dzielić z rodziną,przyjaciółmi.Obydwaj zabili się z tęsknoty za swoją drugą połówką.
3 2 3
2010-03-17T17:28:55+01:00
Historia "Romeo i Julia" wciąż przykowa uwage czytelnikow ponieważ opowiada ona o zakazanej milosci dwojga mlodych ludzi. Opowiesc ta pokazuje jak mocne moze byc uczucie jednego czlowieka do drugiego. W tej powieści uczucie jakie laczy mloda pare jest tak silne ze kazdy chcial by go doswiadczyc. Dramat Williama Szekspira zostal napisany tak aby kazdy czytelnik po przeczytaniu tej powiesci dlugo jeszcze o niej pamietal.
1 5 1