Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T20:01:02+01:00
Pani Teresa Zawadzka otrzymała wypisany ozdobnymi literami list. Adresatem była pani Paulina Platerówna. W środku znajdowało sie zaproszenie na koncert Szopena, który miał się odbyć w salonie pani Platerówny.
Państwo Zawadzcy już od dwóch lat przebywali w Paryżu, A każdy ich dzień był smutny i szary. Pani Teresa martwiła się o gospodarstwo pozostawione w Dąbrówce, natomiast jej mąż z każdym dniem był dla niej co raz bardziej niemiły. Nawet ich służąca Kaśka była opryskliwa, ponieważ w Dąbrówce pozostawiła swojego narzeczonego którego bardzo mocno kochała i za nim tęskniła. Woźnica Kacper również zaczął zachowywać sie nieswojo, zostawił on swoją żonę i dwójkę dzieci.
Państwo Zawadzcy wyjeżdżając mówili, że pobyt potrwa kilka miesięcy, a trwa już ponad 2 lata i wciąż nie mogą wrócić do kraju.
Wszyscy czekają z niecierpliwością zbliżającym się koncertem. W końcu nadszedł ten dzień. Fryderyk Szopen improwizował tak piękne melodie, że słuchający go gospodarze i zaproszeni goście przenieśli się myślami i duszą do Polski, ich ojczyzny za którą tak bardzo tęsknią.

Opowiadałam to jakieś 2 tyg. temu i dostałam 5- albo 4+ :)
2 5 2