Odpowiedzi

2010-03-17T17:56:13+01:00
1 tekst:
Czasy się zmieniają, w Wielkiej Brytanii i innych krajach. Sto lat temu rodziny w Wielkiej Brytanii były duże. Dzieci miały mnóstwo braci i sióstr. Około 30% rodzin w Wielkiej Brytanii jest jednym z rodzin niepełnych. To dlatego rodzice często nie wychodzą za mąż albo są rozwiedzieni lub w separacji. Ale co to jest życie jak w brytyjskiej rodziny?

2.1 tekst:

Phil mieszka z ojcem, matką i siostrą w domu. Na tyłach domu znajduje się ogród, gdzie gra ze swoją siostrą. Phil budzi się o siódmej i je śniadanie z rodziną. wychodzi z domu na 8.30. tata Phila idzie do pracy w firmie komputerowej. Phil chodzi do szkoły z mamą i siostrą. Wtedy jego mama idzie do pracy w innej szkole. Jest asystentem w klasie.

Nie jestem pewna czy to jest dobrze...
Może coś jest nie tak wytłumaczone...
ale może choć trochę pomogłam.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T18:05:09+01:00
Czasy się zmieniają, w Brytanii i innych krajach. Sto lat temu rodziny w Brytanii były duże. Dzieci miały dużo sióstr i braci. Dzisiaj większość dzieci ma tylko jednego brata albo siostre. Około 30% rodzin w UK to rodziny z jednym rodzicem. Dzieje się tak ponieważ rodzice często nie biorą ślubu albo biorą rozwód lub separację. Ale czym jest życie, jak w brytyjskiej rodzinie?

Phil mieszka z jego tatą, mamą i siostrą w domu. Za domem znajduje się ogród, gdzie bawi sie z siostra.Phil wstaje o 7.00 i je śniadanie z rodziną. Wszyscy opuszczają dom o 8.30. Tata Phil idzie do pracy w komputerowej firmie. phil idzie do szkoły z jego mamą i siostrą. Wtedy jego mama idzie do pracy w innej szkole. Jest asystentem w klasie.

Szkoła kończy sie o 3.15. Mama Phila go odbiera i często idą na zakupy.
Tata wraca do domu 0 6.00 i obiad jest o 6.30. Ulubionym daniem Phila jest kiełbasa (Masched) ziemniaki i groszek. Po kolacji Phil zwykle pomaga w myciu. Wierczorem ogląda telewizje albo gra w gry komputerowe. Ale dwa wieczory na tydzień wychodzi z domu. We wtorki chodzi do (cub scouts) i w piątki ćwiczy karate.Dwa razy na rok idzie a oboz z (scouts). On lubi rozpalać ognisko i spać w namiocie.

W soboty Phil i jego rodzina idą do supermarketu. Jego mama kupuje owoce i warzywa ale są tam wiele innych rzeczy na sprzedaż. Phila cieszy patrzenie na nie wszystkie. On lubi soboty i kocha swoja rodzinę.

Licze na naj ;)
1 5 1