Dopisz do każdego cytatu (wszystkie są z Małego Księcia) 3-4 zdaniowy komentarz.

"To bardzo przykre zapomnieć przyjaciela."
"Mowa jest źródłem nieporozumień."
"Zawsze się wydaje,że w innym miejscu będzie lepiej."
"Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko."
"Im bardziej czas będzie posuwać się naprzód,tym będę szczęśliwszy."
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

Błagam. Bardzo pilne. I mam nadzieję,że ktoś pomoże,bo 40 pkt. to w końcu nie mało.. :)

2

Odpowiedzi

2010-03-17T17:58:08+01:00
"To bardzo przykre zapomnieć przyjaciela"- przyjaciel to osoba na której można polegać.Nit nie chciał by zapomnieć swojego przyjaciela z którym tak wiele przeszedł.
"Mowa jest źródłem nieporozumień"-Czasem mówi coś nieprzemyślanego, co nam ślina na język przyniesie. Jednak z czasem tego żałujemy .
"Zawsze się wydaje,że w innym miejscu będzie lepiej". Myśląc, że gzie indziej będzie nam najlepiej mylimy się bo "Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej".
"Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko."


"Im bardziej czas będzie posuwać się naprzód,tym będę szczęśliwszy." Czas leczy rany.
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
Co z tego że zostaliśmy obdarowani narządem wzroku skoro nie potrafimy z niego korzystać. Należy patrzeć sercem. Czasem niezauważany tak istotnych rzeczy.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T18:01:58+01:00
"To bardzo przykre zapomnieć przyjaciela."-to wielki ból zapomniec o kims kto dla nas znaczy cos wiecej. Nawet trudno nam jest zapomniec o kims tak nam bliskim.Ktory w potrzebie nam pomógł i starał sie byc dla nas oparciem w życiowo nam trydnuch sytuacjach.Dlatego zapomnienie jest takie przykre i bolesne.
"Mowa jest źródłem nieporozumień."-jak wiemy nasz jezyk czesto jest kaleczony przez nas.Czasem wiec lepiej ugryzc sie w jezyk i wcale sie nie odzywac.Poniewaz wczynamy tylko nie potrzebne kłotnie i spory.Mimika i gesty o wiele bardziej wyrazaja to co czujemy.
"Zawsze się wydaje,że w innym miejscu będzie lepiej."-narzekanie to najwieksza wada człowieka.Wciąz nam cos nie pasuje uznajemy ze gdzie indziej bedzie nam lepiej.Jednak że jest to tylko błedne uczucie ktore czesto nam towarzyszy.
"Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko."Idać cały czas ta sama droga do niczego nie dojdziemy nasze życie bedzie nudne szare co dzien takie same.Po drodze niekogo nie spotkamy a jesli juz to zawsze beda to te same znajome twarze bez rzadnych niespodzianek.To mowi nam o tym ze czasem przydaja sie zmiany nowosci w naszym zyciu.
"Im bardziej czas będzie posuwać się naprzód,tym będę szczęśliwszy."Stojac w miejscu nic nas nie spotka a przynaj mniej nic dobrego .Szczescie trafi nam sie dopiero w tedy jesli cos osiagniemy .Jesli ruszymy z miejsca i wyruszymy w swoja życiowa droge.
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."-Ludzie nie powinni sie oceniac po okładce .wyglad nie jest najważniejszy.Tylko to co mamy w srodku to właśnie jest nie widoczne dla niektorych z nas lecz własnie to jest najważniejsze.