PRZETŁUMACZ :

Steve: What do you have to do to help someone after an accident?
Expert: First, it's important to know that you don't have to be a doctor to help someone at the scene of an emergency. That's not essential. The essesntial thing is to follow these basic steps. You mustn's move a patient after an accident. It's dangerous because you don't know if the patient's got a broken bone. If they're wearning a helmet, you mustn's take it off because moving the patient neck can be very dangerous. Of course, you must check that the patient is breathing. You musn't find out patienent's name, address, or any other details at this stage. It's just not important.
Alba: is it important to give them water to drink.?
Expert: no , you mustn't give them anything to drink at first. Before you give them anything , you need to know exactly what the patient's problems are .

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T17:52:46+01:00
Steve: Co powinieneś zrobić by pomóc komuś po wypadku samochodowym?
Expert: Po pierwsze, ważnym jest by wiedzieć, że nie potrzeba lekarza by pomóc komuś na miejscu wypadku. Nie jest to potrzebne. Ważne jest by stosować się do podstawowych kroków. Nie możesz ruszać pacjenta po wypadku. To niebezpieczne, ponieważ nie wiesz czy poszkodowany nie ma złamanych kości. Jeśli ma kask, nie powinieneś go ściągać, ponieważ poruszanie karkiem poszkodowanego może być bardzo niebezpieczne. Oczywiście powinieneś sprawdzić czy poszkodowany oddycha. Nie musisz dowiedywać się Imienia, adresu lub innych szczegółów w tym etapie. Nie jest to potrzebne
Alba: Czy jest ważnym, by dać im wody?
Expert: nie, nie powinieneś dawać niczego do picia na początku. Nim podasz cokolwiek, musisz wiedzieć dokładnie jakie problemy ma poszkodowany.
2010-03-17T17:54:29+01:00
Steve: Co trzeba zrobić, aby pomóc komuś po wypadku?
Ekspert: Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, że nie trzeba być lekarzem, aby komuś pomóc na miejscu katastrofy. To nie jest istotne. Przenoszenie pacjenta po wypadku to niebezpieczne, bo nie wiemy, czy pacjent nie ma złamanej kości. Jeśli ma kask, należy go zdjąć, ponieważ przenoszenie pacjenta może być bardzo niebezpieczne dla jego szyji. Oczywiście, należy sprawdzić, czy pacjent oddycha. Musisz dowiedzieć się od pacjenta jego nazwisko, adres albo inne dane.
Alba: ważne jest, aby dać mu wodę do picia ?
Ekspert: nie, nie musisz im dać czegoś do picia na początku. Zanim dasz mu wszystko, musisz wiedzieć dokładnie, jakie pacjent ma problemy.
  • Użytkownik Zadane
2010-03-17T18:13:46+01:00
Steve: Co trzeba zrobić, aby ktoś po wypadku?
Ekspert: Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, że nie trzeba być lekarzem, aby komuś pomóc na miejscu wypadku. To nie jest istotne. Istotną rzeczą jest, aby po tych podstawowych kroków. Najpierw przenieśmy pacjenta.To niebezpieczne, bo nie wiem, czy pacjent dostał złamanej kości. Jeśli są one owiniente bandażem, którego można zdjąć, ponieważ przenoszenie pacjenta szyi może być bardzo niebezpieczny. Oczywiście, należy sprawdzić czy pacjent oddycha. Jesteś zmuszony dowiedzieć się pacjenta nazwy, adresu lub innych szczegółów na tym etapie. I to nie tylko ważne.
Alba: ważne jest, aby dać im wodę do picia,.?
Ekspert: nie, nie musi dać im coś do picia na początku. Zanim dasz im niczego, trzeba dokładnie wiedzieć, jakie są problemy pacjenta.