Odpowiedzi

2010-04-05T16:52:18+02:00
*
Drodzy Dorośli!
Obserwując Was mam wrażenie, że pozjadaliście wszystkie rozumy tej ziemi. Chodzicie z oczami utkwionymi ponad prostymi, codziennymi sprawami. Gotujecie "przepyszny szpinak", i faszerujecie nim swoje dzieci. Nie depczecie trawników, nie skaczecie na skakankach i nie bałaganicie. Zachowujecie się jak ulotne zjawy, zbyt delikatne na to, by chociaż pograć w piłkę czy stłuc sobie kolana. Mając głowy tak wysoko nie chcecie słuchać. Może dlatego, że twierdzicie, że wiecie już wszystko? Że nikt nie jest w stanie nic więcej Was nauczyć? Nic bardziej błędnego.
Po tej ziemi chodzą jeszcze osoby świeże, nie skażone rutyną i rozsądkiem. Są to postacie szalone, z lekka roztargnione, które bardzo często się śmieją. Mają ogromną wiedzę i wyobraźnię. "Dzieciaki. Głuptasy" - myślicie. A ja Wam powiem! Nic nie widzicie. Gdybyście chcieli dzieci mogłyby Was nauczyć tyyylu rzeczy, o których nie macie pojęcia. Na przykład? Hm, na przykład, że paznokcie smakują najlepiej pomalowane czerwonym lakierem. Że biedronka miewa czasem niebieskie skrzydełka, że na krwawiące kolano najlepiej działa babka lancetowata. Że mydło jest wrogiem każdego myślącego zwierzątka (zalicza się w to ludzi), że kapelusze gryzą w oczy, a słońce jeszcze nikogo nie zjadło.
Gdybyście chcieli Nas słuchać, wiedzielibyście, że bałagan to przyjaciel wyobraźni, i że nie ma potrzeby niszczyć go środkami czyszczącymi. A kurz w blasku słońca nabiera wszystkich odcieni tęczy.
Kochani Dorośli, gdybyście tylko zechcieli, bylibyście najmądrzejsi na świecie! Mielibyście piegi i rozczochrane włosy... Czy warto Nas słuchać? Och, wiedzcie że nie ma nic cudowniejszego niż głupota i nierozsądek. I budzenie się w promieniach własnego szaleństwa co dnia.
Z poważaniem - .....
PS. Słuchajcie...
*
Mam nadzieję, że może być. :)
Pozdrawiam - Q.