Odpowiedzi

2010-03-17T18:21:13+01:00
Dawno temu były rzeki i lasy.Wielkie połacie lasów wycięto,aby uzyskać tereny uprawne.Pewnego dnia odkryto na tym obszarze węgiel kamienny.Przybyli ludzie,którzy zaczęli budować kopalnie.Dla górników zbudowano osiedla.Osiedla powiększyły się,węgiel zaczęto sprzedawać,zbudowano drogi i linie kolejowe.Aby uzyskać energię,węgiel spalano w elektrowniach.Sprowadzano rudy żelaza i budowano huty w pobliżu kopalni.Na rzekach budowano porty.Wydobywano coraz więcej węgla kamiennego, a wraz z nim,skałę płonną,z której usypywano hałdy.Zbudowano fabryki przemysłu maszynowego,chemicznego,zakłady przemysłowe wzajemnie się uzupełniały.Miasta powiększyły się, tak że zaczęły się łączyć,przybyło autostrad,budowano lotniska.Powietrz,wody,gleby zanieczyszczono.Powstał wielki okręg z krajobrazem miejsko-przemysłowym.
1 5 1
2010-03-17T18:22:15+01:00
Silne przekształcenie krajobrazu naturalnego,
* charakterystyczne budowle i urządzenia przemysłowe,
* dymiące kominy,
* zanieczyszczenie powietrza oraz wód i gleb.

Krajobraz przemysłowy może być przykładem największej ingerencji człowieka w ukształtowanie powierzchni Ziemi. Odnosi się to przede wszystkim
do tzw. odkrywkowego pozyskiwania surowców mineralnych. Przykladem jest ZAGLEBIE RUHRY!!!!!(a nie ryhry :P) gdzie stosuje się tą metodę i właśnie tam powierzchnia terenu została przekształcona najbardziej.
1 5 1