Odpowiedzi

2010-03-17T18:32:20+01:00
Cześć. Mam ten sam problem pozdro
2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T18:41:34+01:00
Wątek w ,,Zemście'' A. Fredry według mnie po dłuższym czasie akcji i sporów obu rodzin mógłby poprowadzić do tragedii Romea i Juli.
A Zemście podobnie jaki i w dziele W. Szekspira dwoje młodych kochanków skrywali swoją miłości przed najbliższymy. Wiedzieli, że nie zaakceptowaliby ich uczucia ze względu wojnę pomiędzy dwoma rodzinami . Kochankowie spotykali się potajemnie, wyznawali sobie miłość i jak Romeo i Julia nie widzieli poza sobą świata. Jednak jest jedna różnica w zakończeniach. Zemsta zakończyła się pomyślnie, obie strony doszły do porozumienia i kochankowie mogli spokojnie okazywać swoją miłość. Lecz Szekspir zakończył tak piękną miłość tragedią.Kochankowie nie wytrzymali życie bez siebie i przez nieporozumienie pozbawili siebie życia.
Moim zadaniem życie zarówno Romea i Juli jaki i Klary i Wacława do pewnego czasu było wręcz identyczne. Gdyby nie dojście do porozumienia się rodzin kto wie jak zakończyła by się ta historia. Miłość jest bardzo skomplikowanym uczuciem.Popatrzmy jak wielkie znaczenie na ludzką psychikę i uczucia innych ma Decyzja osób trzecich. NIestety w tych przypadkach zawazyła nad losem młodych pełnych miłości ludzi.
licze na naj;]
2 5 2